Help for English

GAME - adjectives (pomůcka pro učitele)

ELEMENTARY Vydáno dne 23.06.2010

Ke stažení a vytištění nabízíme několik her do hodin angličtiny, ve kterých si studenti zlepší znalost přídavných jmen a jejich protikladů. Pochopitelně si tuto hru mohou zahrát i studenti sami.GAME – adjectives

Anglická přídavná jména jsou určitě důležitou součástí slovní zásoby. Dnes vám nabízíme seznam základních přídavných jmen a jejich protikladů. Také vám nabídneme hned několik her, které s tímto seznamem můžete se studenty hrát.

Níže najdete seznam 64 přídavných jmen, tedy 32 dvojic protikladů. Stačí na tabulku kliknout a otevře se vám soubor PDF, který si můžete pohodlně vytisknout:

Jak s tímto seznamem pracovat

Slovíčka si vytiskněte (pokud možno na tvrdší papír) a jednotlivé kartičky vystřihněte. Pokud narazíte na slovíčka, která vaši studenti ještě neznají, můžete je nejprve vysvětlit, nebo tyto kartičky jednoduše odstraňte. Pak si můžete zahrát jednu z těchto her:

pexeso

Klasické pexeso určitě není třeba představovat. Zde musí studenti hledat protiklady přídavných jmen. Je to aktivita určitě časově nejnáročnější, ale na druhou stranu se slovíčka stále opakují, takže si je pak studenti mohou lépe zapamatovat.

protiklady 1

Hra opět založená na protikladech, tentokrát se však nejedná o pexeso a proto je hra mnohem rychlejší. Kartičky leží na hromádce na stole a studenti si postupně vytahují vždy horní kartičku. Student, který je na řadě pak musí přídavné jméno přečíst a říct k němu protiklad.

Pokud bude protiklad znát, kartičku získává. Pokud protiklad znát nebude, je na řadě další student.

protiklady 2

Studenti pracují tentokrát ve skupinkách po dvou nebo po třech. Každá skupinka dostane jeden set těchto přídavných jmen. Úkolem je seřadit před sebou tato slovíčka do protikladů v co nejkratším čase.

stupňování

Tentokrát již nepůjde o protiklady, ale o stupňování. Kartičky jsou opět na hromádce uprostřed stolu. Student, který je na řadě, si vytáhne horní kartičku, kterou musí přečíst a přidat druhý a třetí stupeň.

vysvětlování

Tato hra je určena již pokročilejším studentům. Pravidla jsou opět velice jednoduchá. Studenti si postupně vytahují kartičky z hromádky a snaží se dané přídavné jméno vysvětlit. Nesmí však použít ani slovíčko z kartičky, ani jeho protiklad.

příklady

Kartičky opět leží na hromádce na stole. Student, který je na řadě, musí jednoduše vyjmenovat některá podstatná jména, se kterými se dané přídavné jméno může pojit, dokud někdo neuhodne, o které přídavné jméno se jedná.

Samostudium

Všechny tyto hry si samozřejmě mohou studenti zahrát i sami při samostudiu. Nemají však bohužel zpětnou vazbu.

Závěr

Věříme, že tento jednoduchý seznam ve svých hodinách angličtiny využijete. Na výběr máte hned několik různých her. Do seznamu jsme se snažili dát nejdůležitější přídavná jména. Pochopitelně si můžete vyrobit podobné seznamy se slovíčky, která vašim studentům dělají problémy.Online angličtina od autorů Help for English!

Bezkonkurenční online angličtina za 169 Kč měsíčně.
Přečtěte si více informací nebo si ji hned zdarma vyzkoušejte.

Pokračovat můžete zde:

PRE-INTERMEDIATE

GAME - nouns (pomůcka nejen pro učitele)

Ke stažení a vytištění nabízíme jednoduchou hru do hodin angličtiny, kdy studenti mají definovat daná podstatná jména. Pochopitelně si tuto hru mohou zahrát i studenti sami.
ALL LEVELS

English Me pro učitele a jejich studenty

Díky nové funkci je naše aplikace English Me ještě lepší pomůckou pro učitele a jejich studenty!
ALL LEVELS

Slovíčko dne v English Me!

V naší výukové aplikaci English Me nyní každý den vychází Slovíčko dne!
Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno GAME - adjectives (pomůcka pro učitele) 9 23554 Od Marek Vít poslední příspěvek
před 14 lety