Help for English

NUMBERS (pomůcka)

STARTER Vydáno dne 04.10.2010

Dnes nabízíme pro oživení učení další pomůcku, díky které si možná už jednou provždy zapamatujete anglická čísla. Jde o stojánek, který si můžete postavit na stůl a mít čísla stále před sebou.NUMBERS (pomůcka)

Mnoho začátečníků dlouho zápolí s anglickými čísly. Po zvládnutí základních 1 - 9 pak přichází další skupina 10 - 20 a nakonec desítky 20 - 90.

Některým z vás tato slovíčka problém nedělají, což je určitě dobře. Hodně studentům se však tato čísla stále pletou.

Určitě to není žádná věda, a pokud budete trochu systematičtí, tato slovíčka se můžete brzy naučit.

Možná vám může pomoci dnešní stojánek, kde máte problematické skupiny čísel rozděleny do tří sloupečků:

 

 

Jak vidíte, červeně jsou označeny přípony -TEEN a -TY. Navíc jsou zeleně označena čísla, kde se nemění základní tvar (seven - seventeen - seventy), modře na šedém pozadí jsou pak označena čísla, kde dochází ke změně (five - fifteen - fifty). Na žlutém pozadí je pouze jeden řádek (čísla eleven a ten nevychází z čísla one). Nechybí také velmi důležitá výslovnost.

Pokud si tento stojánek sestavíte, uvidíte vždy jen jednu z těchto skupin. Můžete si postavit před sebe základní čísla 1- 9, po natočení stojánku doprava pak uvidíte čísla 11 - 19, po otočení stojánku doleva pak desítky 10 - 90.

Pochopitelně si stojánek nemusíte sestavovat do podoby 3D. Stačí si jej vytisknout a vložit do sešitu. Možností je určitě více.

My zde také nabízíme dvě velikosti. Menší formát o výšce 11 cm a větší formát o výšce 16 cm.

Pokud kliknete na odkazy výše (popřípadě na náhled), otevře se vám soubor PDF, který si vytiskněte. Pak obrázek vystřihněte, přehněte, a slepte. Vznikne vám stojánek s půdorysem trojúhelníku.

Pokud s angličtinou začínáte, určitě si přečtěte článek o anglických číslech v našem Kurzu pro začátečníky.Pokračovat můžete zde:

INTERMEDIATE

Numbers and grammar #2

Gramatický test zaměřený na čísla, číselné údaje a početní operace.
ALL LEVELS

Numbers 11-20

Čísla 11–20
ALL LEVELS

Numbers 20-100

Čísla 10–100
Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno NUMBERS (pomůcka) 1 19093 Od velkakatka poslední příspěvek
před 8 lety