Help for English

Fonetická abeceda (přehled)

ELEMENTARY Vydáno dne 16.10.2010

V každém kvalitním slovníku či učebnici najdete výslovnost zapsanou fonetickými znaky. Vytiskněte si kartičku s přehledem všech znaků, kterou můžete mít stále na očích.Fonetická abeceda (přehled)

Určitě není pro nikoho novinkou, že angličtina má hlásky, které v češtině nejsou. Proto existuje mnohem fonetických znaků pro studenty neznámých. My jim dnes přinášíme přehled všech znaků mezinárodní fonetické abecedy (IPA), který si mohou vytisknout.

Jako vždy stačí kliknout na tabulku (popřípadě na odkazy níže) a otevře se vám soubor PDF, který si můžete pohodlně vytisknout.

Pokud jsou vám fonetické znaky spíše neznámé, určitě si přečtěte článek Fonetická abeceda, ve kterém najdete kromě znaků také praktické poznámky k jejich výslovnosti, kterou si můžete přehrát v britské i americké angličtině.

Tabulku nabízíme ve dvou velikostech: A4 a A5.

Pro učitele také nabízíme dvě tabulky na jedné straně A4.
Aplikace pro výuku angličtiny od autorů Help for English!

Předplaťte si naši online angličtinu do 7. července a získejte až tři měsíce navíc zdarma.

Pokračovat můžete zde:

ALL LEVELS

Fonetická abeceda

Informace o tom, jak číst fonetické symboly, které se používají pro přepis výslovnosti v anglických slovnících a také na našem webu.
ELEMENTARY

Fonetika, to je věda #4

Čtvrté cvičení na fonetiku, které prověří vaše znalosti. Je určeno především pro ELEMENTARY, ale není pouze pro studenty této úrovně. Procvičíme si britskou výslovnost.
INTERMEDIATE

Fonetika, to je věda #5

Studenti na úrovni INTERMEDIATE by měli umět výslovnost číst jako když bičem mrská. Patříte mezi ně? Vyzkoušíme vás v tomto testu na americkou výslovnost.

Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno Fonetická abeceda (přehled) 3 21555 Od IM poslední příspěvek
před 12 lety