Help for English

LABELS and PACKAGING (50 photos)

ALL LEVELS Vydáno dne 02.02.2013

Dnes nabízíme ke stažení 50 fotografií různých štítků a popisků britských produktů, které byly použity v našich prvních pěti online testech této série. Ke stažení jsou i jednotlivé testy s podrobnými klíči.LABELS and PACKAGING: 50 photos

labels all

Před necelými dvěma lety jsme na našich stránkách začali vydávat seriál foto kvízů z prostředí Velké Británie. Začali jsme sérií SIGNS and NOTICES, pak jsme přidali série LABLES and PACKAGING, RECEIPTS and TICKETS a nedávno BRANDS and LOGOS.

Všechny foto kvízy najdete v sekci reálie.

Tyto online testy jsou zaměřeny hlavně na studenty, ale vždy po nějakém čase nabízíme tyto fotografie i ke stažení pro učitele do hodin angličtiny. Prvních pět foto testů (tedy 50 fotografií ke stažení) ze sekce SIGNS and NOTICES jsme již nabídli loni a najdete je zde.

Dnes tedy nabízíme prvních 50 fotografií série LABELS and PACKAGING.

Nejprve jsou zde odkazy na online kvízy:

photo quiz 1
photo quiz 2
photo quiz 3
photo quiz 4
photo quiz 5

Kvalita fotografií je však mizerná, protože byly zmenšeny pro potřeby internetu. Fotografie v původní velikosti jsme zabalili do souborů WinRAR.

Všechny fotografie si můžete stáhnout zde:

fotografie 1 – 10 (26MB)
fotografie 11 – 20 (24MB)
fotografie 21 – 30 (15MB)
fotografie 31 – 40 (11MB)
fotografie 41 – 50 (23MB)

Aktuální verzi programu WinRAR najdete zde.

Jak si pořídit papírové fotografie

Jak fotky nejlépe převést z digitální podoby do papírové? Určitě si je můžete doma vytisknout sami, doporučuji pak fotografický papír.

Někteří to však neumí a pro některé to může být záležitost docela nákladná, proto není špatné obrátit se na některé foto studio. Můžete použít například firmu Fotolab.

Na jejich stránkách zadáte vlevo nahoře “vyvolání fotek”, pak zelenou ikonku “objednat online” a pak už velice jednoduše nahrajete své fotografie do jejich systému. Následně si je můžete nechat zaslat domů, nebo si je můžete vyzvednout na některé z mnoha poboček Fotolabu po celé republice.

Můžete si vybrat kvalitu papíru i velikost. Pokud zvolíte papír standard a velikost 10 × 15 cm, vyjde vás balíček 50 fotek přibližně na 200,– Kč (při vyzvednutí na některé z jejich provozoven).

Testy ke stažení

Fotografie se tedy zpracovávají a vy si nyní můžete vytisknout všech pět testů:

photo quiz 1 (otázky 1–10)
photo quiz 2 (otázky 11–20)
photo quiz 3 (otázky 21–30)
photo quiz 4 (otázky 31–40)
photo quiz 5 (otázky 41–50)

Každý test je na jedné straně A4 ve formátu PDF.

Klíč

Pro vaše pohodlí zde také nabízíme ke stažení klíče. Tyto klíče obsahují nejen správné odpovědi, ale také komentář, který k jednotlivým otázkám najdete v našich online testech.

quiz 1 key (otázky 1–10)
quiz 2 key (otázky 1–10)
quiz 3 key (otázky 1–10)
quiz 4 key (otázky 1–10)
quiz 5 key (otázky 1–10)

Každý klíč je na dvou stranách ve formátu PDF.

Jak s testy pracovat

Jako první je určitě dobré projít si fotografie a na zadní straně si je očíslovat podle otázek (1–50).

Řekněme, že již máte všechny fotografie i testy připraveny. Možností, jak s nimi pracovat, je pochopitelně mnoho. Můžete je prostě vždy po deseti otázkách rozdat studentům. Můžete je však také rozdělit a jednoduše si udělat v jedné hodině vždy pouze jednu fotografii.

Další možností je pak práce s fotografiemi samotnými. Můžete rozdělit studenty do skupin a každé přidělit jinou fotografii. Pak studenti mohou vytvářet otázky a ‘záludné’ odpovědi sami.

Pokud chcete studentům práci značně ztížit, ukažte jim vždy jednu fotografii na určitou dobu a pak si ji vezměte zpět a teprve potom jim řekněte otázku.

U každé z padesáti fotek je pouze jedna otázka. Otázek se však často dá vymyslet celá řada. To už nechávám na vás.Online angličtina od autorů Help for English!

Bezkonkurenční online angličtina za 169 Kč měsíčně.
Přečtěte si více informací nebo si ji hned zdarma vyzkoušejte.

Pokračovat můžete zde:

ALL LEVELS

SIGNS and NOTICES 2 (50 photos)

Dnes nabízíme ke stažení dalších 50 fotografií různých nápisů a cedulí z Velké Británie, které byly použity v našich foto kvízech č. 6–10. Ke stažení jsou i jednotlivé testy s podrobnými klíči.

ALL LEVELS

SIGNS and NOTICES (50 photos)

Dnes nabízíme ke stažení 50 fotografií různých nápisů a cedulí z Velké Británie, které byly použity v našich prvních pěti online testech. Ke stažení jsou i jednotlivé testy s podrobnými klíči.

PRE-INTERMEDIATE

LABELS and PACKAGING (photo quiz 10)

Desátý kvíz ze série “štítky a obaly”. K otázkám u deseti fotografií vyberte nejvhodnější odpověď. Po vyhodnocení se dozvíte zajímavosti z britských reálií.

Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno LABELS and PACKAGING (50 photos) 4 6151 Od Lucka Skrčená poslední příspěvek
před 11 lety