Help for English

Angličtina na YouTube (7)

PRE-INTERMEDIATE Vydáno dne 18.10.2017

YouTube může být velice užitečný pomocník při studiu angličtiny. Projděte si další tři kanály, které jsme pro vás vybrali.Webový portál YouTube je bez přehánění nekonečnou studnicí videí všeho druhu. Studenty angličtiny určitě potěší, že zde najdou i nepřeberné množství kanálů, které jim mohou pomoci k lepší angličtině. Jako všude na internetu, i zde však najdete příliš velké množství informací a navíc spoustu balastu a hledání něčeho užitečného občas zabere hodně času.

Proto již delší dobu vydáváme seriál článků, kde vám představujeme vždy tři kanály, které určitě stojí za zhlédnutí. Po prvním, druhém, třetím, čtvrtém, pátém a šestém dílu dnes nabízíme pokračování, tedy další tři užitečné YouTube kanály.

U každého kanálu stačí kliknout na úvodní obrázek a otevře se vám YouTube stránka daného autora.


Dnes nabízíme jako první kanál britské dámy, která si říká Anna English. Začala sice teprve před rokem, ale má již přes 200 videí. Odběratelů videí již má přes 70 tisíc. Kanál se jmenuje English Like A Native, tedy Anglicky jako rodilý mluvčí.

Pokud si otevřete seznam playlistů, najdete zde spoustu zajímavých okruhů, jako například Idioms, British Pronunciation, British Etiquette, A-Z of British Slang, Accent Discovery, nebo třeba interaktivní Live Lessons.

Věnuje se tedy celé řadě problémů, včetně gramatiky, slovní zásoby, ale i reálií. Zde je například její video ze začátku září, které vás seznámí s užitečnými obraty kolem školství:

Spolupracuje také s velice oblíbeným kanálem Papa teach Me, o kterém jsme již psali. Zde je jedno z videí:

Pozn.: Anna má také kanál, kde se zaměřuje na zlepšení technik zpěvu.


Dva pánové, Harry a Charlie, jsou učitelé z Londýna a na webu YouTube jsou také pouze rok. Mají 70 (poměrně netradičních) videí a určitě stojí za zhlédnutí. 35 tisíc jejich odběratelů by vám to jistě potvrdilo.

Jejich kanál se jmenuje jednoduše Real English with Real Teachers, tedy Opravdová angličtina s opravdovými učiteli.

Zde se můžete podívat na video s rozhovory s Londýňany o jejich práci. Poslechněte si britskou angličtinu a ochutnejte trochu londýnské atmosféry:

Níže je pak jejich nejnovější video Brits Interviewing Americans:


Slečna Emma je Australanka a na YouTubu nabízí videa již dva roky. Má jich sice jen něco přes 50, ale 600 tisíc odběratelů svědčí o jejich kvalitě.

Její kanál se jmenuje mmmEnglish!, tedy něco jako “hmm angličtina”. Citoslovce mmm totiž použijete, když něčemu rozumíte, nebo když je pro vás něco příjemné.

Její videa jsou také velice různorodá. Zde se můžete například podívat na její výběr 10 slovíček, která možná vyslovujete špatně:

Zajímavostí jsou její videa kolem vaření. Zde přidáváme její úplně první video na YouTube ze září 2015:


subscribe

U každého kanálu i videa najdete tlačítko subscribe (v české verzi odebírat). Pokud máte na YouTube účet (což máte automaticky, pokud máte Google účet), určitě se hodí tuto možnost využít. Budete mít totiž přehled o všech svých oblíbených kanálech, ale hlavně o nových videích, která autoři připravili.

titulky

U některých videí najdete vpravo dole ikonku obdélníku, kde si můžete zapnout anglické titulky (pokud tedy již nejsou rovnou vsazeny do videa). Nebuďte však překvapeni, někdy anglický mluvený text a titulek bohužel neodpovídá. Titulky totiž mohou být připraveny samotným autorem videa, a pak vše sedí, ale mohou být také vygenerovány automaticky, a pak může dojít k chybám.

sledování offline

Pokud nemáte možnost stálého připojení k internetu, nebo si chcete třeba video stáhnout a pouštět v jiném zařízení (například mobilním telefonu, kde je přehrávání online náporem na data), v některých prohlížečích najdete speciální přídavné funkce (add-on) a po jejich nainstalování se vám pod videem na Youtube objeví ikonka “download/stáh­nout”, kde je dokonce často možnost stáhnout video v různé kvalitě, nebo stáhnout případně jen zvuk ve formátu MP3.

YouTube nedávno změnil opět trochu svůj vzhled a taky znemožnil funkci některých podobných utilit. Na prohlížeči Firefoxu ale například nyní funguje nová verze 1-Click YouTube Video Download. Prohlížeč Chrome v současnosti nahrávání z YouTube neumožňuje.


Kvalitních kanálů na YouTube je pochopitelně mnohem více, o čemž se budete moci přesvědčit v dalších dílech našeho seriálu. Pokud však máte sami oblíbený kanál, určitě se o něj můžete podělit už teď v komentářích pod článkem.Online angličtina od autorů Help for English!

Bezkonkurenční online angličtina za 169 Kč měsíčně.
Přečtěte si více informací nebo si ji hned zdarma vyzkoušejte.

Pokračovat můžete zde:

INTERMEDIATE

Angličtina na YouTube (8)

YouTube může být velice užitečný pomocník při studiu angličtiny. Projděte si další tři kanály, které jsme pro vás vybrali.

INTERMEDIATE

Angličtina na YouTube (9)

YouTube může být velice užitečný pomocník při studiu angličtiny. Projděte si další tři kanály, které jsme pro vás vybrali.

INTERMEDIATE

Angličtina na YouTube (10)

YouTube může být velice užitečný pomocník při studiu angličtiny. Projděte si další tři kanály, které jsme pro vás vybrali.

Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno Angličtina na YouTube (#7) 1 3455 Od Gera poslední příspěvek
před 7 lety