Help for English

Fonetika, to je věda #6

INTERMEDIATE Vydáno dne 02.05.2018

Tentokrát jsme připravili slovíčka pro středně pokročilé studenty – ovšem zkusit to může každý!Mnoho lidí – studentů, ale bohužel i učitelů – nepovažuje za nutné zaobírat se těmi klikyháky ve slovnících a dávají raději přednost své intuici, potom se ovšem často stává, že nějaké slovíčko vyslovují špatně (a nesrozumitelně), a to i několik let. Pojďte si vyzkoušet, jak jste na tom s přepisem těch nejzákladnějších slov. Doporučujeme si před tím přečíst článek Fonetická abeceda.

Vaším úkolem je přepsat foneticky zapsaná slova v závorkách tak, jak se píší. Jedná se vždy o jedno slovo na každém řádku. Číslovky též zapisujte slovem, ne číslicí. Slova pište s malým písmenem na začátku. Některá slova mají jinou výslovnost v americké a v britské angličtině.

Tento test je zaměřen na americkou výslovnost. Pokud tedy narazíte na slovíčko, které se v americké angličtině liší v pravopise od té britské, napište americký pravopis (např. color místo colour). Úroveň testu odpovídá B1-B2 (Cambridge First).


Example:

/'pɜ:rfɪkt/

perfect


  1. /ə'brʌptli/

  2. /sɪg'nɪfɪkənt/

  3. /sɪmpə'θetɪk/

  4. /'kwaɪər/

  5. /'tɔ:rtəs/

  6. /'wu:ndɪd/

  7. /'bru:z/

  8. /prɪ'zent/

  9. /ˌhoʊl'hɑ:rtɪd/

  10. /rɪ'bel/
Online angličtina od autorů Help for English!

Bezkonkurenční online angličtina za 169 Kč měsíčně.
Přečtěte si více informací nebo si ji hned zdarma vyzkoušejte.

Pokračovat můžete zde:

ELEMENTARY

Fonetika, to je věda #2

Další cvičení na fonetiku, které prověří vaše znalosti. Je určeno především úrovni ELEMENTARY, ale není pouze pro ně. Víte, jak se anglicky píše slovo “obvykle”?
PRE-INTERMEDIATE

Fonetika, to je věda #3

Třetí cvičení na fonetiku, které prověří vaše znalosti. Je určeno především úrovni PRE-INTERMEDIATE, ale není pouze pro ně. Jak jste na tom s americkou výslovností?
STARTER

Fonetika, to je věda #1

Toto cvičení je určeno pro začátečníky, kteří se chtějí procvičit ve fonetice, a to v její psané formě. Umíte číst anglickou výslovnost ve slovnících?
Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno Fonetika, to je věda #6 1 1858 Od orim poslední příspěvek
před 5 lety