Help for English

Fonetika, to je věda #6

INTERMEDIATE Vydáno dne 02.05.2018

Tentokrát jsme připravili slovíčka pro středně pokročilé studenty – ovšem zkusit to může každý!Mnoho lidí – studentů, ale bohužel i učitelů – nepovažuje za nutné zaobírat se těmi klikyháky ve slovnících a dávají raději přednost své intuici, potom se ovšem často stává, že nějaké slovíčko vyslovují špatně (a nesrozumitelně), a to i několik let. Pojďte si vyzkoušet, jak jste na tom s přepisem těch nejzákladnějších slov. Doporučujeme si před tím přečíst článek Fonetická abeceda.

Vaším úkolem je přepsat foneticky zapsaná slova v závorkách tak, jak se píší. Jedná se vždy o jedno slovo na každém řádku. Číslovky též zapisujte slovem, ne číslicí. Slova pište s malým písmenem na začátku. Některá slova mají jinou výslovnost v americké a v britské angličtině.

Tento test je zaměřen na americkou výslovnost. Pokud tedy narazíte na slovíčko, které se v americké angličtině liší v pravopise od té britské, napište americký pravopis (např. color místo colour). Úroveň testu odpovídá B1-B2 (Cambridge First).


Example:

/'pɜ:rfɪkt/

perfect


  1. /ə'brʌptli/

  2. /sɪg'nɪfɪkənt/

  3. /sɪmpə'θetɪk/

  4. /'kwaɪər/

  5. /'tɔ:rtəs/

  6. /'wu:ndɪd/

  7. /'bru:z/

  8. /prɪ'zent/

  9. /ˌhoʊl'hɑ:rtɪd/

  10. /rɪ'bel/
Aplikace pro výuku angličtiny od autorů Help for English!

Učte se anglicky s naší aplikací po celý rok již za 990 Kč. Do 6. července 2020 navíc přidáváme k ročnímu předplatnému 3 měsíce zdarma!

Pokračovat můžete zde:

ELEMENTARY

Fonetika, to je věda #2

Další cvičení na fonetiku, které prověří vaše znalosti. Je určeno především úrovni ELEMENTARY, ale není pouze pro ně. Víte, jak se anglicky píše slovo “obvykle”?
UPPER-INTERMEDIATE

Výslovnost angličtiny na pozadí češtiny

Recenze příručky anglické výslovnosti.
ELEMENTARY

Fonetika, to je věda #4

Čtvrté cvičení na fonetiku, které prověří vaše znalosti. Je určeno především pro ELEMENTARY, ale není pouze pro studenty této úrovně. Procvičíme si britskou výslovnost.
Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno Fonetika, to je věda #6 1 1240 Od orim poslední příspěvek
před 2 lety