Help for English

Conversation game (slovesa)

STARTER Vydáno dne 06.06.2019

Dnes nabízíme opět něco pro učitele. Jsou to kartičky s otázkami pro začátečníky, kde musí doplnit správné pomocné sloveso.Conversation game (slovesa)

Pro učitele angličtiny dnes nabízíme jednoduchou pomůcku do hodin se začátečníky. Zopakují si správné použití pomocných sloves do a does a slovesa být v jednoduchých otázkách, na které pak budou odpovídat.

Po kliknutí na náhled se vám otevře soubor PDF, který si můžete pohodlně vytisknout:

Z náhledu je použití asi zřejmé. Kartičky dejte před studenty textem dolů. Jeden student si vytáhne kartičku, osloví jiného studenta a správně vytvoří jednoduchou otázku. Vždy volí mezi čtyřmi slovesy – is, are, do a does. Oslovený student by pak měl odpovědět.

Začátečníci při použití těchto sloves poměrně často chybují, proto jsme vytvořili tuto pomůcku. Podobné pomůcky najdete v sekci Tipy pro učitele.
Aplikace pro výuku angličtiny od autorů Help for English!

Předplaťte si naši online angličtinu do 7. července a získejte až tři měsíce navíc zdarma.

Pokračovat můžete zde:

PRE-INTERMEDIATE

DO vs. MAKE (game)

Dnes nabízíme učitelům do hodin jednoduchou hru na procvičení použití sloves DO a MAKE. Hru si ale pochopitelně můžete zahrát i doma.
STARTER

SONGBOX Vol.1 - anglické písničky pro nejmenší

Recenze skvělého hudebního DVD s anglickými písničkami pro ty nejmenší.
PRE-INTERMEDIATE

Cvičení: Ale já ano, ale já ne...

Gramatické cvičení zaměřené na pomocná slovesa použitá ve větách, konkrétně v dodatcích typu „ale já ano“ nebo „ale já ne“.
Komentáře k článku

K článku nejsou zatím žádné komentáře

Přidat komentář