Help for English

Hobbies

 

Jak napsat do zálib správně koníčky? Nebo co je spíš tady špatně? Podtržítka určují chybu a jaký je tedy rozdíl hrát-hraní? Chtěl jsem napsat jako koníček hraní na kytaru.

( I play a quitar) ??? a nevím co je špatně u travel – cestování......

Hobbies: My hobbies are: computer_, play___ guitar, music, travel___ and square meal

pozor na rozdíly typu hrát-hraní!

:?

play = hrát
playing = hraní

computer games, playing THE guitar,travelling

Tím -ing z toho děláte podstatné jméno. Bez toho je to sloveso.
(Česky taky spíš řeknete – můj koníček je cestovÁNÍ než „cestovat“…)

počítače myšleno jako celkově – nejen hraní – spíš jako počítačová technika. A co to square meal?? Chtěl jsem říct že jako koníček mám kus masa :-D žvance nebo podobně :-D asi se nehodí no…súíš dobré jídlo je koníčkem

no tak prostě jenom computer – anebo computering
jak se řekne „žvanec“ to by vám řekl Roman nebo Marek, to fakt nevím, ale jako koníček bych to asi fakt nenapsala :-D
dobré jídlo – prostě: good meal

no ‚žvanec‘ fakt nevím – žvanec jako takový se dá vyjádřit mnoha způsoby, ale ten český žvanec, jako něco dobrého k snědku, není ani jeden…

‚square meal‘ bych taky neřek, protože to znamená dobré jídlo, které zasytí, třeba polévka, hlavní chod a dezert…

počítače celkově bych řekl ‚computers‘ a hotovo :-)

Prosim vás a jako otázka Jaký máš koníčky? se používá pouze ustálená vazba What's your hobby?, ano? Trošku jsem tam zmatený z toho jednotného čísla. Děkuji.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.