Help for English

předložky u a k

 

Jedeme k babičce.
We go to my grandmother´s.

Jsme u babičky.
We are at my grandmother´s.

Jsou předložky takto správně? Nebo se dá u obojího použít stejná?

Ach ty předložky, ty mě zničí… :?

Spíše WE ARE GOING – jedete tam teď, ale pokud tam jezdíváte pravidelně, tak WE GO :-)

Předložky máte dobře, to je přece stejné, jako kdekoli jinde.

I am going to work – do práce
I am at work – v práci

Jasné, děkuji :-)
Hezký příklad k zapamatování – fráze s prací mi je blízká, ta se stále probírá. Ale dost často se mi různé předložky pletou – budu na nich muset víc zapracovat.

Vytrhla jsem to trochu z kontextu – psala jsem si povidani o mych typickych Vanocich, takže se opravdu jedná o pravidelné ježdění. Navíc zatím umím jen present simple, takže tahle část gramatiky mě teprve čeká.

Akorát na konci je IMHO jenom grandmother, nebo grandmothers.

V tom případě to máte dobře, ale pokud umíte teprve present simple, tak v tom případě klobouk dolů :-)
Myslím za A volbu předložky AT (nikoli BY, což hodně studentů chybně používá) a za B apostrof za babičkou :-)

Hm, já jsem totiž četla, že když to je např. k někomu na návštěvu, tak se tam dává apostrof a S, protože to je na jeho místo, kde on žije.

Rominska: a tady máte jednoho z nich :-)
Pilda: právě, že to je správně

řekni si AT MY GRANDMOTHER'S PLA­CE
to PLACE tam být nemusí, ale apostrof zůstává…

Pane Svozílku, děkuji za poklonu :oops:
Učím se AJ od října, začínám od úplných začátků, protože ve škole jsem měla jiné jazyky. Chodím 1× týdně na kurz (můj lektor mě chválí, že dělám rychle pokroky, ale mě stejně přijde, že stále dělám chyby :-( a navíc si myslím, že začátky jdou asi každému, protože jsou nejlehčí), hodně informací ale čerpám z tohoto úžasného webu. Ještě že vás máme :-)
Moc mě AJ baví, jenže občas si něčím nejsem jistá, tak jsem ráda, že se tady můžu zeptat a ujistit si to.

Pokud Vás lektor chválí, asi má důvod :-)
A že děláte chyby, to je přece normální.
Začátky jsou možná nejlehčí, ale nejdou zdaleka každému.
Teď jde o to nevzdat to. :-)
Držím palce!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.