Help for English

Test: EITHER / NEITHER

Komentáře k článku: Test: EITHER / NEITHER

 

Tak některé ty věty mi daly hodně zabrat, i přes to, že to je pre-intermediate, ale nakonec 100% :-) .

Malý překlep, máte tam „najít“ místo „najíst“. A díky za test, vyhořel jsem jen na poslední ozázce..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka.K vložený před 15 lety

Malý překlep, máte tam „najít“ místo „najíst“. A díky za test, vyhořel jsem jen na poslední ozázce..

Re:

Opraveno. Dík :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marrible vložený před 15 lety

Tak některé ty věty mi daly hodně zabrat, i přes to, že to je pre-intermediate, ale nakonec 100% :-) .

Re:

No prosím, já jsem úplně zapomněl zvednout trochu úroveň. Ten článek je PRE-INTER, ale ten test je nakonec takový trochu „zákeřnější“, než se zdálo.
Tak teď je to INTERMEDIATE :-)

:-) tj hezkýý…jinak hloupá chyba v první otázce no…

článek

Mám malý problém, nejde mi otevřít vysvětlující článek, jinak perfektní články a testy, děkuji

Tak tohle naštěstí dávám

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hanahell vložený před 15 lety

článek

Mám malý problém, nejde mi otevřít vysvětlující článek, jinak perfektní články a testy, děkuji

Re: článek

No mně to normálně funguje.
Jinak článek najdete v sekci GRAMATIKA na první stránce desátý článek.

Uff

No tak to mě teda pěkně nachytalo! :-( 60%, tomu říkám ostuda a stydím se :?

na druhý pokus

tak první pokus – nejdřív test, pak výklad – se nezdařil, 30%, opačný postup se ale vyplatil 100% :-)

Ta veta: Would you like your coffee in a mug or a cup?

Tady se mi zda spravna odpoved i BOTH, ne jenom Either. A to na zaklade toho prikladu v tabulce ve clanku o either. Tam je:

-Which one should I choose?
Either will do
Both will do.

A obe odpovedi znamenaji to same.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Ta veta: Would you like your coffee in a mug or a cup?

Tady se mi zda spravna odpoved i BOTH, ne jenom Either. A to na zaklade toho prikladu v tabulce ve clanku o either. Tam je:

-Which one should I choose?
Either will do
Both will do.

A obe odpovedi znamenaji to same.

Re:

Rozhodně je lepší EITHER, protože BUĎ hrnek NEBO šálek.
BOTH by znamenalo OBA, ale já si kávu nepřeji do obou, jen do jednoho.

No a v tom prikladu ve tvem clanku to nesvadi si myslet ze na otazku KTERY SI MAM VYBRAT odpoved BOTH WILL DO to bude svadet k tomu ze si mam vzit oba? Je mi jasne ze OBA BUDOU V POHODE se da chapat jako ze na vyberu nezalezi protoze mezi nimi neni rozdil, ale muze i dojit k nedorozumeni ze se ma vzit oba?

Ja proste „cestinarky“ nejak nevidim rozdil mezi otazkou v testu ktery typ salku chci a v gramatice ktery si chci vybrat…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Ja proste „cestinarky“ nejak nevidim rozdil mezi otazkou v testu ktery typ salku chci a v gramatice ktery si chci vybrat…

Re:

Tam je to komplikované ještě tím „will do“, které se do češtiny nepřekládá nejlépe…

Tak si to představte bez will do:
–Would you like your coffee in a mug or a cup?
–Either.
(both by znamenalo, že budu mít dva hrnky)

V tom článku může opravdu dojít k tomu, že je tam rozdíl.
Opět je to ale dáno tím WILL DO.
Ale bez něj je to trochu jiné:
–Which one should I choose?
–Choose both. = Vezmi si oba.
–Chose either. = Vezmi si jeden nebod ruhý.
Ale to se dostáváme v podstatě do toho pravého sloupečku, kde je doktor a prášky)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.