Help for English

Countable / Uncountable Nouns - přehled

Komentáře k článku: Countable / Uncountable Nouns - přehled

 

Parádní přehled. Díky moc :-)

a lot of / lots of

Dobry den. Neviem ci dobre chapem rozdiel medzi " a lot of / lots of " Je to uplne to iste ? Myslim, ze s „lots of“ som sa este nestretol. Pouziva sa casto ? Dakujem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pece vložený před 15 lety

a lot of / lots of

Dobry den. Neviem ci dobre chapem rozdiel medzi " a lot of / lots of " Je to uplne to iste ? Myslim, ze s „lots of“ som sa este nestretol. Pouziva sa casto ? Dakujem.

Re: a lot of / lots of

Rozdíl není, to máte stejné jako ‚spousta něčeho‘ a ‚spousty něčeho‘

tabulka

Tahle tabulka je náhodou bezvadná. Vše, co jsem se o podst. jménech naučila je tu přehledně uspořádáno. A protože se mi to občas pletlo, je dobré mít takové shrnutí po ruce. Líbí se mi i místo vlevo pod singular, protože si můžu sem dát ještě i svoje poznámky. Ještě by se sem mohly dát odkazy na články „Much, many a lot“, „Používání little, a little, few, a few“ a „Some vs. any“. Tady je vše dokonale vysvětleno. :-) Díky za přehled. Já bych nejradši měla takové tabulky na všechno. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

tabulka

Tahle tabulka je náhodou bezvadná. Vše, co jsem se o podst. jménech naučila je tu přehledně uspořádáno. A protože se mi to občas pletlo, je dobré mít takové shrnutí po ruce. Líbí se mi i místo vlevo pod singular, protože si můžu sem dát ještě i svoje poznámky. Ještě by se sem mohly dát odkazy na články „Much, many a lot“, „Používání little, a little, few, a few“ a „Some vs. any“. Tady je vše dokonale vysvětleno. :-) Díky za přehled. Já bych nejradši měla takové tabulky na všechno. :-D

Re: tabulka

Výborný nápad! Právě jsem vše přidal :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Chak.
Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

tabulka

Tahle tabulka je náhodou bezvadná. Vše, co jsem se o podst. jménech naučila je tu přehledně uspořádáno. A protože se mi to občas pletlo, je dobré mít takové shrnutí po ruce. Líbí se mi i místo vlevo pod singular, protože si můžu sem dát ještě i svoje poznámky. Ještě by se sem mohly dát odkazy na články „Much, many a lot“, „Používání little, a little, few, a few“ a „Some vs. any“. Tady je vše dokonale vysvětleno. :-) Díky za přehled. Já bych nejradši měla takové tabulky na všechno. :-D

Re: tabulka

Souhlasím, taky bych takových tabulek uvítal víc. Občas mi trvá moc dlouho, než najdu správný článek. Takže díky autorovi a jen houšť ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chak. vložený před 15 lety

Re: tabulka

Souhlasím, taky bych takových tabulek uvítal víc. Občas mi trvá moc dlouho, než najdu správný článek. Takže díky autorovi a jen houšť ;-)

Re: Re: tabulka

Děkuji :-)
Ještě mám připraveny dvě, ale pro nižší úroveň (bude se jednat o tvoření přítomného prostého času a pak rozdíl mezi přítomným prostým a průběhovým), a je tu už jedna na tázací zájmena, jak už jsem psal.

Zkoušel jsem i jiné, ale nějak to nebylo ono… :-)
Ale určitě na to budu myslet a pokud mě něco napadne, zkusím to hodit na papír a uvidíme… :-)

V každém případě, pokud má někdo jakýkoli nápad na tabulku, sem s ním :-) Jen mějte na paměti, že některé jevy prostě nejde dát do jasného čtverce :-)
Buď je informací příliš málo (THIS/THAT/TH­ESE/THOSE), nebo zase příliš hodně…

Re: Re: Re: tabulka

To je slovo do pranice, mám pár nápadů a tak přes sobotu sednu a napíšu.

uncountable nouns

Dobrý den, jak je to s podstatnými jmény chips, crisps? Jsou počitatelná, nebo nepočitatelná?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od iteacher vložený před 14 lety

uncountable nouns

Dobrý den, jak je to s podstatnými jmény chips, crisps? Jsou počitatelná, nebo nepočitatelná?

Re: uncountable nouns

Počitatelná, vždyť je na konci -S.
Stejně jako APPLE (j.č.) / APPLES (mn.č.)

CHIPS a CRISPS se většinou používají v mn.č.

:-)hezky zpracované! mám jeden dotaz: je špatně, když řeknu: there isn't any book ? děkujii

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 14 lety

:-)hezky zpracované! mám jeden dotaz: je špatně, když řeknu: there isn't any book ? děkujii

Re:

Obecně se používá před počitatelným podst.jm. v j.č. A, ale pokud chcete dát důraz na to, že tam není jakákoli (vůbec žádná)kniha, pak je ANY v pořádku.
Tato tabulka je velice obecná. Více se dočtete v konkrétním článku (odkaz je pod tabulkou).

Re:

Děkujeme :-)

Re: Re: uncountable nouns

No jo, ale např. NEWS má také -S a co pak chudák nezkušený student :))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 13 lety

Re: Re: uncountable nouns

No jo, ale např. NEWS má také -S a co pak chudák nezkušený student :))

Re: Re: Re: uncountable nouns

Jistě, ale něco takového se opravdu nestává často…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.