Help for English

Test: SUFFIXES (přípony) #3

Komentáře k článku: Test: SUFFIXES (přípony) 3

 

no knowledgeable vidim prvne :-D a mysterious se špatným íčkem to můžu napsat jen já :shock:

Tak to je těžký když m´i´stery napíšu s měkkym :D Asi bych tyhle testy neměl dělat tak brzo ráno :D Knowladgable jsem taky nevěděl, místo toho jsem dal acknowledged

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

Tak to je těžký když m´i´stery napíšu s měkkym :D Asi bych tyhle testy neměl dělat tak brzo ráno :D Knowladgable jsem taky nevěděl, místo toho jsem dal acknowledged

Re:

taky sem to tak napsal :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

Re:

taky sem to tak napsal :-D

Re: Re:

To byla taky moje jediná chyba. Já zas vymyslel takový nesmyslný patvar – knowledgeble :-)

9.

Nebyla jsem tak úspěšná jako kluci, ale snad to doženu – už to mám vytištěno a poznámkuji. Ale mám dotz k 9. větě. Předpokládám, že je to věta podmínková nereálná a asi jsem šťoura, ale není tam jedno HAD navíc? Trochu mi to nesedí. Mohu pažádat o vysvětlení, Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Casmoredius vložený před 15 lety

9.

Nebyla jsem tak úspěšná jako kluci, ale snad to doženu – už to mám vytištěno a poznámkuji. Ale mám dotz k 9. větě. Předpokládám, že je to věta podmínková nereálná a asi jsem šťoura, ale není tam jedno HAD navíc? Trochu mi to nesedí. Mohu pažádat o vysvětlení, Díky

Re: 9.

No ale to není nereálná podmínka…to je minulá podmínka.

Mohlo to mít vážné následky a asi by i mělo, kdyby býval nezasáhl ten agent.

Komplikovanější je tam možná inverze:
had it not been = if it had not been

tak to mi trošku ujelo :oops:

no.8

mohlo by být COWORDY?

no. 3

a do 3., hodilo by se EFFICIENT? nebo to má jiný význam?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 15 lety

no.8

mohlo by být COWORDY?

Re: no.8

ne, existuje jen COWARD / COWARDLY

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 15 lety

no. 3

a do 3., hodilo by se EFFICIENT? nebo to má jiný význam?

Re: no. 3

Tady se to nehodí, ale jinak mají tato slově k sobě velice blízko.
effective = efektivní
efficient = výkonný
Highly effective je navíc častější spojení a já jsem zde chtěl slovo ze základu effect.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: no. 3

Tady se to nehodí, ale jinak mají tato slově k sobě velice blízko.
effective = efektivní
efficient = výkonný
Highly effective je navíc častější spojení a já jsem zde chtěl slovo ze základu effect.

Re: Re: no. 3

ahaaa, no jasně! díky za odpovědi :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.