Help for English

Irregular Verbs: Section 2.2.2

Komentáře k článku: Irregular Verbs: Section 2.2.2

 

uloha ;)

2.2.4:
tell
sell

2.2.3:
relay
lay
pay
say

inac teraz az konecne ocenujem tento serial clankov :-) Hoci nepravidelne slovesa ovladam, stale si ho rad precitam porozmyslam nad ulohou :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

uloha ;)

2.2.4:
tell
sell

2.2.3:
relay
lay
pay
say

inac teraz az konecne ocenujem tento serial clankov :-) Hoci nepravidelne slovesa ovladam, stale si ho rad precitam porozmyslam nad ulohou :-)

Re: uloha ;)

Přesně tak. Opakování matka moudrosti :-)

A možná se dozvíte i něco zajímavého. Pokouším se vždy vepsat nějakou ‚perličku‘.
Tentokrát jsem však moc komentářů neměl :-)

Úlohu jsem také splnila, skoro jako Tomasnovella, jen relay mi nic neříká :?:
Jen jsem nemohla dřív odpovědět, protože se nám tu přehnala pořádná bouřka s lijákem a internet nám na chvíli vypadl :-)
Také jsem se divila, že jste tak lehce přešel přes slovo bind, tak jsem si bez internetu našla jeho význam ve slovnících :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Úlohu jsem také splnila, skoro jako Tomasnovella, jen relay mi nic neříká :?:
Jen jsem nemohla dřív odpovědět, protože se nám tu přehnala pořádná bouřka s lijákem a internet nám na chvíli vypadl :-)
Také jsem se divila, že jste tak lehce přešel přes slovo bind, tak jsem si bez internetu našla jeho význam ve slovnících :-)

Re:

Inu, k BIND není moc co říct. Je z těchto slovíček nejpokročilejší a já většinou slovíčka bez hvězdičky moc nerozebírám.
RELAY také nebude v základním seznamu, protože v podstatě vychází ze slovesa LAY.

:idea: Áha., Už se těším na další, zdá se mi, že slovíčka z 2.sekce se velmi dobře pamatují a jsou hodně známá.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

:idea: Áha., Už se těším na další, zdá se mi, že slovíčka z 2.sekce se velmi dobře pamatují a jsou hodně známá.

Re:

Tak mi to nedalo a ke slovíčku BIND jsem vám tam něco připsal :-)
Původně jsem to chtěl udělat, pak jsem si ale řekl, že to nebudu zbytečně komplikovat, ale když jinak nedáte… :-)

Slovíčka kategorie 2.0.0 jsou jednodušší hlavně proto, že mají minulý čas i mimulé příčestí stejné :-)

A nejlepší bude sekce 3.0.0, kde budou všechny tři tvary stejné. To půjde samo :-)

:-D No vida, přeci jen to bez Vašich poznámek bylo takové smutné a opuštěné slovíčko. To Vy přeci nemáte ve zvyku :-D Děkuji.

Když už jste se překlepnul s tím náletem, tak jsem si schválně našel, jak se vlastně řekne nálet: air raid, air attack, blitz…

Jinak moc pěkný článek, jako vždy. Už se třesu nedočkavostí na sekci 3.0.0… Konečně něco, co půjde samo… :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karlsson pa Taket vložený před 15 lety

Když už jste se překlepnul s tím náletem, tak jsem si schválně našel, jak se vlastně řekne nálet: air raid, air attack, blitz…

Jinak moc pěkný článek, jako vždy. Už se třesu nedočkavostí na sekci 3.0.0… Konečně něco, co půjde samo… :-D

Re:

Děkuji za upozornění na překlep. Vidíte, i toho se dá využít :-) Nálet jsem opravil na nález :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.