Help for English

Merriam-Webster's Advanced Learner's Dictionary

Komentáře k článku: Merriam-Webster's Advanced Learner's Dictionary

 

díky

dívala jsem se na on-line verzi a opravdu je to dosti srozumitelné a přehledné. Výborný tip :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 14 lety

díky

dívala jsem se na on-line verzi a opravdu je to dosti srozumitelné a přehledné. Výborný tip :-)

Re: díky

Už se těším na další článek o možnostech na jejich www-stránkách

On-line slovníky

On-line verzi Merriam-Webster's English Learner's Dic­tionary používám. Oceňuji hlavně zvukovou výslovnost a samozřejmě příklady. U hesel ale nejsou ty schematické obrázky, jen občas odkazy do visual dictionary, pokud se téma shoduje.

Dalším mým oblíbeným slovníkem je Cambridge Dictionaries Online Extra, ke kterému jsem si předplatil přístup (asi 9 liber na rok, pokud si vzpomínám). Obsahuje mnoho příkladů, americkou i britskou nahranou výslovnost. Je mnohem podrobnější než volně dostupná verze. Jediným problémem je, že už před delší dobou se objevilo upozornění o tom, že dál už tento produkt nebudou prodávat ani prodlužovat. Má být něco nového, ale zatím nic není a moje předplatné zanedlouho končí.

Výslovnost i příklady jsou v US i UK verzích zdarma k dispozici také v Macmillan Dictionary.

(Pokud něco z toho neznáte, zadejte název do Googlu, sem se nesmějí dávat odkazy.)

Obecně mi mnohem víc vyhovují slovníky na internetu, byť s předplatným. Je to o moc lepší (rychlejší, pohodlnější), než listovat v knize, nebo být omezen instalcí z CD-rom.

Docela škoda, že není v CD rom verzi, papírová verze je pro mě docela přežitá.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.