Help for English

Místní předložky #1 - poslech, procvičování

Komentáře k článku: Místní předložky 1 - poslech, procvičování

 

děkuju děkuju děkuju
chodím na kurz, ale tady to nemá fakt chybu, můžu si dopilovat všechno co nepochopím v hodinách. Ještě jednou velký dík panu Vítovi :-D :-D :-D :-D :-D

otázečka (nejen) pro p. Víta

můžete mi prosím vysvětlit:

u dalšího procvičování jsem hned u prvního obrázku narazila na problém. Otázka je: Where's the ball? A já odpověděla: There is the ball next to the bed. Následně jsem zjistila, že je to špatně. Soukromá učitelka mě učila, že když někde něco je nebo existuje, začínáme větou There is/are.

Leda, že by odpověď na nějakou otázku začínala prostě (v tomto případě): The ball is next to the bed.

Nebo jak je to?

Vynikajuci test a lahucky, len tie ponozky ma potrapili. Ale ked sa mam vyjadrit k tej anglictine, tak to je nieco fantasticke, ako je to tu vsetko krasne a podrobne vysvetlene. Ste super!!!!! Thanks a lot!!! :-)

Re: otázečka (nejen) pro p. Víta

Myslím,ze když je v otázce Kde?,tak se prostě nepoužívá there is/are ale jen is/are…Tady se otázka ptá na to,kde je míč,ne co je na posteli.Takže Where is the ball? a odpověď The ball is next to the bed. a nebo Is there a ball there?(Je tam nějaký míč?)Yes,there is a ball next to the bed.(Ano,vedle postele je nějaký míč.)Snad jsem to pochopil správně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od garri vložený před 12 lety

Re: otázečka (nejen) pro p. Víta

Myslím,ze když je v otázce Kde?,tak se prostě nepoužívá there is/are ale jen is/are…Tady se otázka ptá na to,kde je míč,ne co je na posteli.Takže Where is the ball? a odpověď The ball is next to the bed. a nebo Is there a ball there?(Je tam nějaký míč?)Yes,there is a ball next to the bed.(Ano,vedle postele je nějaký míč.)Snad jsem to pochopil správně.

Re: Re: otázečka (nejen) pro p. Víta

omlouvam se,melo tam byt vedle postele…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.