Help for English

Příslovce určující frekvenci (tabulka)

Komentáře k článku: Příslovce určující frekvenci (tabulka)

 

moc chválím! :-)

pěkné, hned to tisknu

Díky :-D

já bych velmi uvítala nějaký přehled ohledně množství, jestli se to dá nějak pořádně seřadit – a lot of, plenty of… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 13 lety

já bych velmi uvítala nějaký přehled ohledně množství, jestli se to dá nějak pořádně seřadit – a lot of, plenty of… :-)

Re:

no máme tady tabulku počitatelných a nepočitatelných podst.jmen, ale jinak nevím, co přesně myslíte

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re:

no máme tady tabulku počitatelných a nepočitatelných podst.jmen, ale jinak nevím, co přesně myslíte

Re: Re:

myslela jsem nějaký přehled výrazů pro určení míry, čili by se tam objevilo a number of, a big deal of, a couple of, a lot of, loads of, plenty of stg a další výrazy, nejsem si totiž jistá, do jaké míry je můžu zaměnovat, proto bych ráda nějakou stupnici, která by ukazovala, který ten výraz vyjadřuje největší hodnotu a který menší!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 13 lety

Re: Re:

myslela jsem nějaký přehled výrazů pro určení míry, čili by se tam objevilo a number of, a big deal of, a couple of, a lot of, loads of, plenty of stg a další výrazy, nejsem si totiž jistá, do jaké míry je můžu zaměnovat, proto bych ráda nějakou stupnici, která by ukazovala, který ten výraz vyjadřuje největší hodnotu a který menší!

Re: Re: Re:

Jo aha, ale ty výrazy nejsou na stupnici. Nejsou ‚od nejmenšího k největšímu‘.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 13 lety

Re: Re:

myslela jsem nějaký přehled výrazů pro určení míry, čili by se tam objevilo a number of, a big deal of, a couple of, a lot of, loads of, plenty of stg a další výrazy, nejsem si totiž jistá, do jaké míry je můžu zaměnovat, proto bych ráda nějakou stupnici, která by ukazovala, který ten výraz vyjadřuje největší hodnotu a který menší!

Re: Re: Re:

joo, to jsem právě chtěla vědět, jestli se vůbec dají nějak seřadit! a když už jsme u toho, můžu všechny ty výrazy označit jako synonyma, i když podle několika zdrojů tam nějaké drobné rozdíly jsou? díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 13 lety

Re: Re: Re:

joo, to jsem právě chtěla vědět, jestli se vůbec dají nějak seřadit! a když už jsme u toho, můžu všechny ty výrazy označit jako synonyma, i když podle několika zdrojů tam nějaké drobné rozdíly jsou? díky

Re: Re: Re: Re:

Synonyma určitě nejsou.

ahoj,chci se zeptat, jestli je správné spojení LITTLE BIT,
např. tell me a little bit about…
nebo kdy se to „bit“ používá. děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 13 lety

ahoj,chci se zeptat, jestli je správné spojení LITTLE BIT,
např. tell me a little bit about…
nebo kdy se to „bit“ používá. děkuji

Re:

Proč tento dotaz prosím píšete sem? S tímto tématem nemá nic společného…

BIT je trocha, troška

A LITTLE BIT = trošku

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.