Help for English

Otázky na podmět / předmět (cvičení #2)

Komentáře k článku: Otázky na podmět / předmět (cvičení 2)

 

80 procent
Slusny nedostatky mam.
Jinak super testy, doufam ze budou pokracovat :-)

díky

Super test, díky za něj. 90% – zbytečné chyby

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 13 lety

80 procent
Slusny nedostatky mam.
Jinak super testy, doufam ze budou pokracovat :-)

Re:

Já myslím, že ty dva testy na ‚otázky předmět/podmět‘ zatím budou stačit :-) Ale určitě budou i jiné testy :-)
Já za sebe můžu slíbit ještě dvě ‚směsy‘ pro začátečníky. Ty jsou už skoro hotové, ale pak už bude třeba věnovat se i jiným věcem :-)

Bál jsem se zbytečných chyb, ale naštěstí žádné nebyly. :-)

90% – to jsem nečekala, z mé strany spokojenost. :-)

Aktuální

Velmi mi přišlo vhod toto cvičení, protože jsme ho právě v kurzu probírali. Musím si to ještě zopakovat, protože s výsledkem nejsem spokojena.

pravidlo?

na podruhe jsem pouzival pomucku

pokud otazka zacinala KOHO, v otazce se vyskytlo pomocne sloveso

pokud zacinala na KDO, v otazce se pomocne sloveso nevyskytlo

takhle jsem mel napodruhe vse dobre, lze to tedy pouzit jako pravidlo?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od elopin vložený před 13 lety

pravidlo?

na podruhe jsem pouzival pomucku

pokud otazka zacinala KOHO, v otazce se vyskytlo pomocne sloveso

pokud zacinala na KDO, v otazce se pomocne sloveso nevyskytlo

takhle jsem mel napodruhe vse dobre, lze to tedy pouzit jako pravidlo?

Re: pravidlo?

V podstatě ano, ale nutí vás to přemýšlet česky.

Má trochu nejasno ve čtyřce. v druhé větě jsem napsala What opened Paul. Měla jsem špatně – Co otevřela Pavla. No láhev.I kdyř zajisté byla plná. Třetí věta ve čtyřce mi nejde rozkliknout vysvětlení chyby. Je chyba na mém přijímači? Jinak ale velice chválím, všechno je skvělé, po těžkém testu (pro mě) si dám na zlepšení nálady jeden začátečnický a bude mi líp :-) :-D :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od melala vložený před 13 lety

Má trochu nejasno ve čtyřce. v druhé větě jsem napsala What opened Paul. Měla jsem špatně – Co otevřela Pavla. No láhev.I kdyř zajisté byla plná. Třetí věta ve čtyřce mi nejde rozkliknout vysvětlení chyby. Je chyba na mém přijímači? Jinak ale velice chválím, všechno je skvělé, po těžkém testu (pro mě) si dám na zlepšení nálady jeden začátečnický a bude mi líp :-) :-D :-)

Re:

Byl tam překlep v překladu. Věta „What opened Paul?“ znamená „Co otevřelo Pavla“, což je samozřejmě nesmysl…

Pokud chcete říct „Co otevřel Pavel“, je to „What did Paul open?“

Vysvětlení které chyby vám nejde otevřít? Vše by mělo být ok.

Skvělé

Moc děkuju za test, zrovna jsme to probírali ve škole. Konečně jsem to pochopil- 95% …super stránky :-D

Skvělé

:-D Moc si už si moc nepamatuju, ale logika je moje zbraň, takže tu státnici, už z druhého jazyka asi nějak zvádnu. Dík!!!

100% :-)

Tak jsem měla jen jednu chybu. Nicméně to bylo díky výběru odpovědí z nabízených možností. Na tuhle gramatiku jsem narazila asi před dvěma měsíci v kurzu a úplně jsem to vypustila, protože si myslím, že to v životě nepochopím. Leda bych těch cvičení udělala nejmíň 50.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.