Help for English

Rozumíte vztažným větám?

Komentáře k článku: Rozumíte vztažným větám?

 

Díky za testík

70% úspěšnost. Zase jsem se naučila něco nové. Děkuji :)

ta osmicka je blbe ne? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 13 lety

ta osmicka je blbe ne? :-)

Re:

není, viz výše…

Taky mám chybu v osmičce. A to that by se dalo použít i v běžné řeči? nebo je to spíš znak nějakého vyššího stylu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bubulina vložený před 13 lety

Taky mám chybu v osmičce. A to that by se dalo použít i v běžné řeči? nebo je to spíš znak nějakého vyššího stylu?

Re:

‚that‘ použijeme běžně (a hlavně) v každodenní angličtině…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michaela Prknová vložený před 13 lety

Re:

‚that‘ použijeme běžně (a hlavně) v každodenní angličtině…

Re: Re:

aha, děkuji

šestka

Když na chvíli pominu účel tohoto testu, pak formulace odpovědi u šestky mi připadne poněkud neobvyklá. Nebylo by v běžné řeči častější něco jako I want to go somewhere there is a good library.?
Nebo se to takhle s somewhere thas has opravdu používá?
Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 13 lety

šestka

Když na chvíli pominu účel tohoto testu, pak formulace odpovědi u šestky mi připadne poněkud neobvyklá. Nebylo by v běžné řeči častější něco jako I want to go somewhere there is a good library.?
Nebo se to takhle s somewhere thas has opravdu používá?
Díky.

Re: šestka

věta vlastně znamená ‚the place/the university has a good library‘ a ve vztažné větě je namísto toho vztažné zájmeno ‚that‘

päťka

Ktoré slovo je v úlohe 5 predmetom ?
Veta mi propadá divoká, nevyznám sa v jej konštrukcii.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 13 lety

päťka

Ktoré slovo je v úlohe 5 predmetom ?
Veta mi propadá divoká, nevyznám sa v jej konštrukcii.

Re: päťka

Už to mám. „My hudband“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 13 lety

šestka

Když na chvíli pominu účel tohoto testu, pak formulace odpovědi u šestky mi připadne poněkud neobvyklá. Nebylo by v běžné řeči častější něco jako I want to go somewhere there is a good library.?
Nebo se to takhle s somewhere thas has opravdu používá?
Díky.

Re: šestka

Mě ta šestka taky úplně nějak nesedí, ale co navrhuješ Ty s tím „there is“ mi už vůbec nesedí :+P

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 13 lety

šestka

Když na chvíli pominu účel tohoto testu, pak formulace odpovědi u šestky mi připadne poněkud neobvyklá. Nebylo by v běžné řeči častější něco jako I want to go somewhere there is a good library.?
Nebo se to takhle s somewhere thas has opravdu používá?
Díky.

Re: šestka

A slo by „I want to go somewhere where there is a good library.“? Protoze takhle bych to asi napsal ja.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 13 lety

Re: šestka

A slo by „I want to go somewhere where there is a good library.“? Protoze takhle bych to asi napsal ja.

Re: Re: šestka

ano šlo, tak je to také ok

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 13 lety

Re: šestka

A slo by „I want to go somewhere where there is a good library.“? Protoze takhle bych to asi napsal ja.

Re: Re: šestka

taky jsem si myslela, že to má být takto…

Re:

mně to taky přijde dost zvláštní, nezní mi to dobře! Míšino vysvětlení mě trochu uspokojuje, ale pořád si říkám: this is the place where/in which i kissed you – mohly by být obě varianty, nebo jen jedna a která tedy? děkuji
btw, velmi pěkný test zajímavou formou!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.