Help for English

Some / any / no

Komentáře k článku: Some / any / no

 

Re:

Nemělo

Spokojenost

Vyborny test. Mala chybka ve vysvetlivce 6. vety:
Věta jse sice kladná, ale má negativní význam protože znamená, že jsme neměli žádné peníze (we didn´t have any money)

Re: Re: Úspešnosť

Také se přimlouvám za převedení do nového formátu. Díky

some vs any

Tak mi teda neni jasne u vety I need to work. I could do anything. To je nejaka vyjimka? Preci v kladny vete musi byt something ne?

:(

až doteraz som si myslela že anglické základy hravo zvládam ale teraz mám pocit že musím začať odznova a všetko sa poriadne učiť! :-( …inak stránka je naozaj super dúfam že aj vďaka nej angličtine lepšie porozumiem

vše dobře… jupííí… :-) :-D 8-) :-) :-D 8-)

Did ________ see my sister yesterday? Nemělo by tam správně být Did ________ saw my sister yesterday?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od grghfkv vložený před 9 lety

Did ________ see my sister yesterday? Nemělo by tam správně být Did ________ saw my sister yesterday?

Ne, minulý čas máte již vyjádřen v pomocném slovesu DID, proto už jen SEE.

saw the film.
What did you see?

Podle mne u 4 jsou možné všechny tři odpovědi dle kontextu. Tedy není moc vhodná do testování. someone/somebo­dy/anybody
Jako tady:
http://forum.wordreference.com/showthread.php?…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 9 lety

Podle mne u 4 jsou možné všechny tři odpovědi dle kontextu. Tedy není moc vhodná do testování. someone/somebo­dy/anybody
Jako tady:
http://forum.wordreference.com/showthread.php?…

Jde o to, že použití SOME v otázce určitě nepatří do gramatiky Elementary. V trojce by také teoreticky mohlo být SOME, v pětce rovněž atd. Ale zde jde o rozlišení základních rozdílů. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Jde o to, že použití SOME v otázce určitě nepatří do gramatiky Elementary. V trojce by také teoreticky mohlo být SOME, v pětce rovněž atd. Ale zde jde o rozlišení základních rozdílů. :)

No to právě nevím…otázka jejíž fce je nabídka dle mne do základů patří.
Do you need some help? A i kdyby nepatřila, není dobré si zafixovat, že ta odpověď je prostě špatně, ty distractory mají být prostě jiné. Ono v jazyce nejde úplně rozškatulkovat, toto je ještě elementary toto intermediate. Jen můj názor.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.