Help for English

Základní předložky

Komentáře k článku: Základní předložky

 

šestka mě dostala… :-)

Musím říct, že takhle stránka je nejlepší na jaké jsem kdy narazila. :-) Pomáhá mi s přípravou na maturitu a je tu všechno vysvětlené ,,polopatě!,, Děkuji! :-)

Dobrý den,

jaká je prosím rozdíl mezi těmito větami?
A work for the finance departement
A work at the finance departement
A work in the finance departement

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AGNELLE vložený před 7 lety

Dobrý den,

jaká je prosím rozdíl mezi těmito větami?
A work for the finance departement
A work at the finance departement
A work in the finance departement

Děkuji

Toto nejsou věty, ale slovní spojení.
Slovo WORK je nepočitatelné, nelze u něj použít člen A.
Ve slově DEPARTMENT nepíšeme E po T.

Odpověď na Vaši otázku naleznete v článku Cvičení: Sloveso WORK + předložka.
Více potom v anglické diskusi zde: http://english.stackexchange.com/…s-to-work-at

Dobrý den, děkuji za odpověd, nicméně a work byl jen překled, mělo tam být I work. Bohužel ctrl c a ctrl v a nevšimla jsem si toho.

Přesto, v odkazu který jste mi poslal, je to nejednoznačné a nejsem si jistá, jaký tedy rozdíl je

Myslím, že i v tom odkaze je psáno, že všechny předložky jsou správně. Viděl bych to na podobný “rozdíl” jako v češtině: Pracuji pro (FOR) finanční oddělení; Pracuji ve finančním oddělení (IN/AT).
Pokud bychom šli do důsledků, může zde být rozdíl. To, že pro to oddělení pracujete, nemusí nutně znamenat, že pracujete přímo tam, že tam fyzicky opravdu sedíte, kdežto druhá věta to, myslím, naznačuje.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.