Help for English

Typicky český "dárek" pro cizince

 

Ahoj, potřebovala bych poradit, co je tak nějak českého, co se nedá koupit v zahraničí. Chtěla bych známé (z Kypru) poslat nějaký malý dárek, něco, co se vleze do obálky, ale žádné cennosti. Říkala jsem si, že nějaký čaj, semínka…atd. Myslím, že třeba náš ocet se v zahraničí moc sehnat nedá, ale zrovna ten bych neposílala :-) Budu ráda, když někdo poradí. Opravdu stačí nějaká drobnost. Ráda vaří a má ráda zahradu, proto jsem chtěla volit z této oblasti.

Karlovarské oplatky? Ty měly zatím úspěch vždycky… Nebo mě napadá ještě pečený čaj :-) třeba: http://www.zbozi.cz/…amomem-55ml/

Já jsem třeba posílala kuchařku zaměřenou na českou kuchyni, mají různá vydání v AJ a zrovna dnes mi jedna penfriendka psala, že je z dárku nadšená a dokonce něco i zkusila vařit. Stejně tak mají úspěch i ty již zmiňované KV oplatky, čokoláda Studentská pečeť, DVD o Praze, různá CD a úplně mini dárek do obálky byly magnetické záložky s Prahou nebo tvorbou A. Muchy. Tu jsem posílala kamarádce Japonce a úplně mne šokovala tím, že mi napsala, že Muchu zná a má ho moc ráda.

Děkuju. Ty oplatky nebo DVD mě vůbec nenapadlo. Kuchařku s českými recepty v angličtině už jsem koupila, tak jsem zvědavá, co na ni bude říkat :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tessi.bob vložený před 11 lety

Děkuju. Ty oplatky nebo DVD mě vůbec nenapadlo. Kuchařku s českými recepty v angličtině už jsem koupila, tak jsem zvědavá, co na ni bude říkat :-)

Já jednu posílala do Německa druhou do USA a v obou případech byla nadšená reakce a už byly i vyzkoušeny švestkové knedlíky! :-)

Do obalky se sice nevleze, ale zvolil bych Becherovku.

Studentská pečeť. Nejlépe limitovaná edice.

Jo, taky stále “slavím úspěch” se Studentskou pečetí (úplně nejvíc s tou původní), pak jsou to naše lázeňské oplatky a všechno kolem Krtečka (pro děti).

Oplatky nebo čokoláda. Co by se do obálky nevešlo, ale stálo by to za to, je hruškovice. Alespoň pro ty cizince, kteří tu byli a ochutnali..hruška, hruška, hruška..jedno z mála slov, co se tu naučili. Ale musíte vybrat jednu dobrou značku, kterou asi nebudu psát takhle veřejně. :D

A možná sýrový nebo medový popcorn, ten sice není český, ale cizinci, se kterýma jsem se bavil, ho moc nezají.

Ale ta kuchařka je dobrý nápad a Vánoce se blíží… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Klug vložený před 11 lety

Oplatky nebo čokoláda. Co by se do obálky nevešlo, ale stálo by to za to, je hruškovice. Alespoň pro ty cizince, kteří tu byli a ochutnali..hruška, hruška, hruška..jedno z mála slov, co se tu naučili. Ale musíte vybrat jednu dobrou značku, kterou asi nebudu psát takhle veřejně. :D

A možná sýrový nebo medový popcorn, ten sice není český, ale cizinci, se kterýma jsem se bavil, ho moc nezají.

Ale ta kuchařka je dobrý nápad a Vánoce se blíží… :-)

Teda medový popcorn neznám ani já :-) (Pokud to teda není ten obyčejný sladký)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.