Help for English

Učitel se učí dál...

 

…směšná představa, přání, realita??? Stíháte? Pro mne realita/přání. Když ano tak kde +kdy+jak a jaké máte cíle? Co vám to dává a co tomu obětujete? Dík za vaše postřehy, Katka

Podle mne jediná možnost, jak učit správně. Mé začátky před deseti lety mi dnes připadají směšné, jak jsem ve skutečnosti neuměl skoro nic… :-D
Neustále něco studuji, pročítám, připravuju se na CPE. :) <br/>

Kde? – Cestou do práce (poslech audiobooks, muzikálů… – vždy // testy, učebnice – málokdy), v práci během výuky (ověřování v elektr.slovníku společně se studenty, promýšlení alternativních odpovědí např.k testům…), doma (když zbude čas ráno po probuzení a večer před spaním)
Kdy? – viz minulá odpověď. ;-)
Jak? – kromě samozřejmé četby a poslechu beletrie a sledování filmů a seriálů si také pročítám učebnice gramatiky (řada In Use / Language Practice) a to od těch nejnižších (co kdyby mi uniklo něco ze základů!) po nejvyšší – vzhledem k zmíněnému času je to dohromady práce na několik let. :-P
Jo, a pochopitelně jsem každý den alespoń pár minut na netu na H4E, případně nějaké stránce s cvičeními k CAE/CPE.

Dává mi to vyšší jistotu před studenty i sebou samým, že o čím dál víc věcech si troufám říct, že vím, jak přesně jsou (a dokážu si to snadno ověřit) a v neposlední řadě klidnější svědomí ohledně toho, kolik člověk bere za hodinu. :-D

Mým (hmatatelným) cílem je primárně CPE za A :)) a následně BEC (učím dost ve firmách). Teoreticky bych stál i o TKT.
No a potom bych chtěl to samé minimálně v němčině (maximálně i v dalších deseti jazycích :-D :-D :-D )

Studuji pořád, někdy více, někdy méně. Když jsem hodně zaneprázdněná a unavená, jedu na vtípky a zajímavé fráze. V časech pohody se nebráním ani klasice s učebnicí. Učím se proto, že mne to baví a taky že je příjemné umět odpovědět na dotazy studentů. Cíle mám pořád, některé hodně vzdálené a z těch konkrétních je mým nejbližším cílem jedna bakalářská práce a pár státnic, které nijak zvlášť nepotřebuju, protože už jednu VŠ mám za sebou. :-)

Mám CPE, ale pořád nevím, jak se naučit učit. Je mi jasné, že bez nějakého kurzu se neobejdu, ale pořád jsem na nic nenarazila. Potřebuji nějaké to pedagogické minimum, metoda výuky apod. Už si i pročítám diplomové práce studentů pedagogických VŠ a to mi hodně otevírá obzory, ale nějaký pořádný kurz mě ještě jistojistě čeká.. Každopádně neustále se učení jazyka “is a must”. Lehce z vaší úrovně klesnete o úroveň či i dvě níž. Pokud Vás ale jazyk baví, tak je to paráda 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AlenaSJ vložený před 10 lety

Mám CPE, ale pořád nevím, jak se naučit učit. Je mi jasné, že bez nějakého kurzu se neobejdu, ale pořád jsem na nic nenarazila. Potřebuji nějaké to pedagogické minimum, metoda výuky apod. Už si i pročítám diplomové práce studentů pedagogických VŠ a to mi hodně otevírá obzory, ale nějaký pořádný kurz mě ještě jistojistě čeká.. Každopádně neustále se učení jazyka “is a must”. Lehce z vaší úrovně klesnete o úroveň či i dvě níž. Pokud Vás ale jazyk baví, tak je to paráda 

Pedagogickému minimu se teď říká “doplňující pedagogické studium” a existuje několik druhů, třeba tady je hezký přehled: http://loxias.uhk.cz/kpp/dps/ No a další volba je nějaký Bc obor na pedagogických fakultách nebo studium andragogiky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AlenaSJ vložený před 10 lety

Mám CPE, ale pořád nevím, jak se naučit učit. Je mi jasné, že bez nějakého kurzu se neobejdu, ale pořád jsem na nic nenarazila. Potřebuji nějaké to pedagogické minimum, metoda výuky apod. Už si i pročítám diplomové práce studentů pedagogických VŠ a to mi hodně otevírá obzory, ale nějaký pořádný kurz mě ještě jistojistě čeká.. Každopádně neustále se učení jazyka “is a must”. Lehce z vaší úrovně klesnete o úroveň či i dvě níž. Pokud Vás ale jazyk baví, tak je to paráda 

Já sice vystudoval PedF (ne angličtinu), ale nedá se říct, že by mi to při výuce nějak pomohlo. Na většinu věcí si musí člověk přijít praxí sám nebo s pomocí jiných učitelů (včetně těch z HFE ).
Když potom učíte každý den a musíte neustále vysvětlovat, mluvit apod., hodně Vás to “samo” posune. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Já sice vystudoval PedF (ne angličtinu), ale nedá se říct, že by mi to při výuce nějak pomohlo. Na většinu věcí si musí člověk přijít praxí sám nebo s pomocí jiných učitelů (včetně těch z HFE ).
Když potom učíte každý den a musíte neustále vysvětlovat, mluvit apod., hodně Vás to “samo” posune. 

Samostudium a získávání zkušeností v praxi je fajn, ale občas neuškodí získat nějaký nový diplom nebo certifikát – zvyšuje to cenu učitele. U sebe samého i u ostatních.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od andreaf vložený před 10 lety

Samostudium a získávání zkušeností v praxi je fajn, ale občas neuškodí získat nějaký nový diplom nebo certifikát – zvyšuje to cenu učitele. U sebe samého i u ostatních.

To máte naprostou pravdu. Sám se chystám na CPE, BEC, CELTA… 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

To máte naprostou pravdu. Sám se chystám na CPE, BEC, CELTA… 

Hezký seznam Mám v plánu CPE, ale letos to určitě nebude.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.