Help for English

Vocap - vyhledávání slovíček v titulkách YouTube

 

Ahoj,

při učení slovíček jsem vždycky vyhledával příkladové věty, správnou výslovnost, nějaké použití slovíčka v kontextu.. A tak mě napadlo, že bych mohl zabít několik much jednou ranou vyhledáním slovíčka v titulkách na YouTube a přehrávat si dané části videí.

Vytvořil jsem si na to aplikaci na webu: http://vocap-giat.rhcloud.com/

Umí vyhledat zadané slovíčko, zobrazit části titulků, kde se vyskytuje a následně přehrát danou část videa. Dále nabízí zobrazení slovíčka v několika online slovnících.

Tak třeba se to bude hodit i někomu dalšímu, budu rád za komentáře nebo návrhy na vylepšení.

Michal

Výborný nápad, možná se bude hodit ;)

Skvělé! A prohledává to jaká videa? Dá se vyhledat třeba nějaký řetězec v uvozovkách? Třeba “go nuts”?

edit: už to vidím, je potřeba, abyste je tam zadával ručně

Ano, vyhledávání frází v uvozovkách by to mělo umět, ale není to úplně dořešené. Vyhledá to sice pouze videa, kde se daná fráze vyskytuje, ale z daného videa zobrazí i spoustu samostatných výskytů jednotlivých slov.

Je samozřejmě možné to opravit, ale bude to záviset na odezvě a zájmu.

Videa je bohužel nutné přidávat ručně, pokud byste měli tip na zajímavé video s kvalitními titulkami, tak určitě dejte vědět.

Velice dobrý nápad, určitě se najde mnoho zájemců o využití (včetně mě)!  TTT

Tak hned jsem to využil ke slovu AROUSE a rovnou jsem se na celý ten dokument o věži v Pise dodíval  

Ale prostě arouse the protest a fakt se to zdá být hodně užitečné! Díky 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.