Help for English

Movies for the lesson

 

Ahoj, chtěla bych příští týden pustit studentům nějaký film, tak jsem se chtěla poradit, co takhle v hodinách pouštíte vy. Jsou to studentí VŠ, ekonomie, level AJ na B2. Máme 90 min … Chtěla bych něco pěknýho, z čeho by si něco i odnesli. Něco, o čem by se třeba dalo debatovat apod. Nějaké návrhy? Děkuju

Ahoj, napadl mě film Čistá duše, ale nevím, jak je to s úrovní v Aj.

Já bych spíš přemýšlela o té délce: kolik je lidí v kurzu? Mají všichni rádi stejné druhy filmů? Nebude se půlka či nějaká část u toho nudit? Asi bych spíš šla do seriálu a vybrala dva různé, s různou tématikou, ale také něčím, co je spojuje – a porovnávala bych je…

Napadla mě třeba kombinace Friends (typicky americký) a Miranda (typicky britský). V obou jsou lidé, kteří se snaží najít si protějšek. Ve Friends je 6 ústředních postav, Miranda má 1 ústřední + další vedlejší postavy. Ve F někteří bydlí pohromadě, někteří sami, v Mirandě bydlí sami. V obou je matka, která se snaží dceru provdat… témat je přehršel…

Cez Veľkú noc som pozeral film Bohom zabudnuté deti--- Children of a Lesser God. Bolo to v origináli a so slovenskými titulkami čo ma dosť prekvapilo lebo to dávali v hlavnom vysielacom čase. Mne sa to zdalo dosť ľahké na porozumenie hlavne kvôli prostrediu nepočujúcich. Učiteľ James (William Hurt) všetko prerozprával pomaly čo Sarah (Marlee Matlin) a iní študenti ukazovali v znakovej reči. Takže bolo oveľa ľahšie porozumieť tomu filmu než nejakému súčasnému americkému seriálu. Niekedy sa mi podarilo zachytiť vety, ktoré vôbec neboli v titulkoch. Samozrejme tento film nie je pre každého.

Děkuji za náměty, Čistá Duše je super (zrovna o víkendu jsem ji viděla a Bohem zapomenuté děti zní dost dobře, to musím někdy omrknout sama 

Co se týče seriálů, tak to se mi moc do hodiny nehodí, nevím, jako někdy jsem pouštěla třeba HIMYM, když jsem to mohla spojit s nějakým tématem, ale když jim chci pustit něco na celou hodinu, tak radši rovnou ten film. Ale ten seriál Miranda si seženu, třeba by se mohl někdy hodit.

Mě teď napadlo pustit jim něco, co vypravuje Americkou nebo Britskou historii, např. teď 12 let v řetězech, ať se i něco přiučí, akorát je to moc dlouhý, ale aspoň by měli domácí úkol 

Tak jsem se rozhodla pro Good Night and Good Luck, dokonce to má 93min, tak je to ideální 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.