Help for English

"Co je tam napsáno?"

Komentáře k článku: "Co je tam napsáno?"

 

Jak je ta veta:My watch says it's half past nine. Nemela by byt napsana v pritomnem case prubehovem? My watch is saying…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lass vložený před 10 lety

Jak je ta veta:My watch says it's half past nine. Nemela by byt napsana v pritomnem case prubehovem? My watch is saying…

Ne

Romane, skvělej článek. Je vidět, na co jste narazili při hodině … a vznikl z toho parádní článek! :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Romane, skvělej článek. Je vidět, na co jste narazili při hodině … a vznikl z toho parádní článek! :-D

Já už to na hodině řešil nesčetněkrát, ale napsat článek mě prostě dříve nenapadlo :-)

Díky za bezva článek. Taky jsem to řešila a děcka nechtěla pochopit, proč tam není právě to “psát” a že je to teda “divný” protože cedule nemluví. :-)

Taky by nekoho mohlo zajimat pouziti slovesa read v tom samem smyslu. The sign reads ‘no smoking’.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tommmas vložený před 10 lety

Taky by nekoho mohlo zajimat pouziti slovesa read v tom samem smyslu. The sign reads ‘no smoking’.

Ano, původně jsem to tam chtě napsat, ale bylo by to zbytečně moc informací najednou a důležitější je rozhodně použití slovesa SAY v tomto významu.

Myslel jsem si, ze to tam neni naschval,clanek je super tak jak je. ;) Ale treba nekdo hleda v komentarich nejake extra detaily a mohlo by se mu to hodit

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tommmas vložený před 10 lety

Myslel jsem si, ze to tam neni naschval,clanek je super tak jak je. ;) Ale treba nekdo hleda v komentarich nejake extra detaily a mohlo by se mu to hodit

Je to v podstatě velmi podobné, ale READ dává důraz na doslovné znění textu a spíše byste řekl The sign reads … než It reads on the sign … Kdežto u SAY můžete říct oboje: The sign says… It says on the sign…

Díky za bezva článek! :-) Taky jsem na ty cedule už hodněkrát narazila, ale aktivně jsem to ještě nikdy nepoužila, protože jsem si v tom nebyla úplně jistá… Takže super (thu)

Díky za článek. Ještě bych měla dotaz. V jedné AJ knize “vypravěčka” mimo jiné vždy popisovala, co bylo napsáno v nějakých bulvárních novinách a říkala: “It read …”. Zopakovala to několikrát. Pochopila jsem správně “psali”? Nebo to je starší výraz?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gera vložený před 10 lety

Díky za článek. Ještě bych měla dotaz. V jedné AJ knize “vypravěčka” mimo jiné vždy popisovala, co bylo napsáno v nějakých bulvárních novinách a říkala: “It read …”. Zopakovala to několikrát. Pochopila jsem správně “psali”? Nebo to je starší výraz?

Ano, jde to nahradit

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

Ano, jde to nahradit

Díky :-)

Jde položit i otázku s READ? Jakože What does the sign read?

Díky Kuba

Preco v tejto vete nie je pouzite does? Vdaka

What do the instructions say?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.