Help for English

World War I Trivia

Komentáře k článku: World War I Trivia

 

100%. Kéž by mně šla angličtina jako dějepis :-)

Prima testík v jiném jazyce, než je našinec zvyklý:-) Trošku diskutabilní by však z historického hlediska byl onen důležitý dokument vedoucí k ukončení války. Po faktické stránce to bylo skutečně to podepsání příměří 11. listopadu, které srazilo Německo do kolen a navíc ho vnitřně rozdělilo. Generál Fosch si tam německou delegaci opravdu “vychutnal”. Versailleské smlouvy už pouze řešily poválečné uspořádání, reparace atd. Ale zásadní zlom bylo Compiégne…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od myskin vložený před 9 lety

Prima testík v jiném jazyce, než je našinec zvyklý:-) Trošku diskutabilní by však z historického hlediska byl onen důležitý dokument vedoucí k ukončení války. Po faktické stránce to bylo skutečně to podepsání příměří 11. listopadu, které srazilo Německo do kolen a navíc ho vnitřně rozdělilo. Generál Fosch si tam německou delegaci opravdu “vychutnal”. Versailleské smlouvy už pouze řešily poválečné uspořádání, reparace atd. Ale zásadní zlom bylo Compiégne…

To máte asi pravdu. Já to bral spíše z hlediska toho, co bylo ve smlouvách obsaženo a jak upravovaly budoucí poměry.
A také, jak je uvedeno v testu, teprve po podepsání Versailleské smlouvy se mohla většina jednotek vrátit domů.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

To máte asi pravdu. Já to bral spíše z hlediska toho, co bylo ve smlouvách obsaženo a jak upravovaly budoucí poměry.
A také, jak je uvedeno v testu, teprve po podepsání Versailleské smlouvy se mohla většina jednotek vrátit domů.

Já jsem holt zareagoval jako historik:-) Tak už jen na doplnění. Versailleská smlouva nebyl jen jeden dokument, s každou poraženou mocností byla podepsána samostatná smlouva – jinde a jindy. Trianonská smlouva s Maďarskem byla podepsána až v červnu 1920 a poslední z nich (s Tureckem v Sévres) dokonce až v srpnu. A v té době už skutečně žádná hrozba neexistovala. Ale to jen na okraj, znovu opakuji to podstatné – testík byl super:-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.