Help for English

In the street was a man

 

Již delší dobu si lámu hlavu, zda věty tohoto typu jsou správně. Tedy že chybí there. Např. Accross the street stood a car. In the park were beautiful trees. Já bych napsala normálně In the park there were beautiful trees, ale třeba je výše také správně – třeba v knižním stylu. Viděla jsem to již mnohokrát. Můžete mi k tomuto jevu někdo něco říci a kde bych případně našla více info?

je to správně, je třeba hledat pod heslem “inverze”. Učebnice – například Advanced Grammar in Use.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od andreaf vložený před 9 lety

je to správně, je třeba hledat pod heslem “inverze”. Učebnice – například Advanced Grammar in Use.

Děkuji Andreo, už jdu na to. Mělo mě to napadnout. :-)

Máme tu také článek:
Inverze podmětu a slovesa

(Obecně, pokud hledáte nějaký gramatický jev, zadejte do vyhledávacího okénka např. “inverze” a ve většině případů naleznete článek na zvolené téma.)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Máme tu také článek:
Inverze podmětu a slovesa

(Obecně, pokud hledáte nějaký gramatický jev, zadejte do vyhledávacího okénka např. “inverze” a ve většině případů naleznete článek na zvolené téma.)

Problém je v tom, že většina lidí neví, co má hledat. Zkrátka neznají, jak se ta gramatika jmenuje (a kolikrát ani že je to gramatika). 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 9 lety

Problém je v tom, že většina lidí neví, co má hledat. Zkrátka neznají, jak se ta gramatika jmenuje (a kolikrát ani že je to gramatika). 8-)

To máš určitě pravdu, zvlášť u některých jevů.
Já měl na mysli, že po tom příspěvku od andeaf už “se vědělo”, že jde o inverzi:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.