Help for English

Rady pro Au-Pair

Komentáře k článku: Rady pro Au-Pair

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Phetriina vložený před 12 lety

Au pair

Ahoj, mám takovou otázku, na kterou jsem zatím nenalezla nikde odpověď. Třeba mi poradíte. Chystám se odjet jako au pair hned po maturitě na rok do ciziny. Vím info o pojištění – že se mám na ten rok v čr odhlásit a zařídit si jiné, to cestovní. Ale netuším, zda se mám hlásit na pracáku, když nejdu na vysokou. Jak je to se sociálním pojištěním, které jsem dosud platit nemusela, stejně tak jako zdravotní? Někdo mi říkal, že ho platit nemusím, ale nerada bych pak měla šok. A nebudou se v tom nějak rýpat na pracáku, že jedu pracovat mimo čr a tak? Jsem z toho zmatená, ale věřím, že mi nějak poradíte. To víte, přece jen dosud nebylo, co řešit :).

vzhledem k tomu, že reaguji na tvůj komentář po pěti měsících tak už ho zřejmě nebudeš potřebovat, ale třeba se bude hodit někomu dalšímu. Pokud chceš vyrazit hned po škole, nepotřebuješ se hlásit na pracák. až do konce prázdnin jsi vedená jako student a pak prostě buď začneš pracovat přihlásíš se na pracák, anebo vypadneš do ciziny. tady je potřeba jak jsi se již dočetla výše odhlásit se ze zdravotní pojišťovny a zaplatit si komerční cestovní pojištění na tu dobu na kterou se chystáš, musí to být min. 6 měsíců. sociální neřeš. to zase až v čechách :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Phetriina vložený před 12 lety

Au pair

Ahoj, mám takovou otázku, na kterou jsem zatím nenalezla nikde odpověď. Třeba mi poradíte. Chystám se odjet jako au pair hned po maturitě na rok do ciziny. Vím info o pojištění – že se mám na ten rok v čr odhlásit a zařídit si jiné, to cestovní. Ale netuším, zda se mám hlásit na pracáku, když nejdu na vysokou. Jak je to se sociálním pojištěním, které jsem dosud platit nemusela, stejně tak jako zdravotní? Někdo mi říkal, že ho platit nemusím, ale nerada bych pak měla šok. A nebudou se v tom nějak rýpat na pracáku, že jedu pracovat mimo čr a tak? Jsem z toho zmatená, ale věřím, že mi nějak poradíte. To víte, přece jen dosud nebylo, co řešit :).

Taky zalezi, kam chces vyjet…v nekterych zemich plati zdravotni pojisteni rodina a pak si nemusis platit ani cestovni pojisteni. Socialni neplatis urcite. Kazdopadne si urcite zajdi na pojistovnu, tam by ti meli poradit, co a jak.

Ahoj, ráda bych jela jako au-pair příští léto, ale nemám řidičský průkaz. Myslíte, že to hodně vadí? Máte s tím nějakou zkušenost? Auto nemám a nechci, takže ani neplánuju si ho udělat. Děkuji za odpovědi.

Ahojky taky mířim jako Au pair směr Londýn.Takže pokud by tu nekdo taky planoval cestu nebo už tu byl pisnete a nekam potom treba vyrazime :D Ale ted k memu dotazu :pokud budu v UK pracovat dele nez 1 rok musim mit nejake pracovni povoleni/vizum nebo tak? A jake je primerene kapesné? Rodina mi nabídla cca 300 liber za mesic,je to dost?Jinak se budu starat o 2 kluky 3+ 6 let nejake typy na zábavu? :D Děkuji moc za odpoved

Odkaz na příspěvek Příspěvek od LSD94 vložený před 9 lety

Ahojky taky mířim jako Au pair směr Londýn.Takže pokud by tu nekdo taky planoval cestu nebo už tu byl pisnete a nekam potom treba vyrazime :D Ale ted k memu dotazu :pokud budu v UK pracovat dele nez 1 rok musim mit nejake pracovni povoleni/vizum nebo tak? A jake je primerene kapesné? Rodina mi nabídla cca 300 liber za mesic,je to dost?Jinak se budu starat o 2 kluky 3+ 6 let nejake typy na zábavu? :D Děkuji moc za odpoved

Ahoj i když je to celkem pozdě na odpověď tak 300 liber měsíčně je v okolí Londýny dost málo, když si to rozpočítáš na týdny tak ti vyjde cca. 75 liber což není zrovna tolik.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.