Help for English

Oyster Card (cestování v Londýně)

Komentáře k článku: Oyster Card (cestování v Londýně)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bohdanp3 vložený před 8 lety

Zdravím, děkuji za super vysvětlení k Oyster card. Nicméně mám dotaz. Předpokládám, že karta se aktivuje při prvním použití, není třeba řešit datum platnosti? A ještě jeden, platí Oyster cards i ve vlacích z letiště Standsted (Greated Anglia?). Děkuji hezky :-)

Karta nemá datum platnosti. Nevím, zda platí Oyster přími o ve vlaku z letiště. Dříve to tak nešlo, teď se to mohlo změnit. Ale asi pro vás bude levnější koupit si jízdenku na vlak předem online.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zdenka.rybova vložený před 8 lety

Budeme v Londýně 4 dny, máme tři děti, které spadají do kategorie 11–15 let. Pohybovat se metrem budeme pravděpodobně jen v zóně 1–2. Pro nás dospělé rodiče mám zaregistrovanou contactless kartu, ale nevím, jak s dětmi. Bylo by výhodné jim pořídit Visitors Oyster nebo Oyster obyčejnou? Musí prý na ní mít fotku. Na online objednání už není čas (budeme odlétat za 10 dnů), děti si vyfotí u registrace na Oyster Card sami nebo musíme vzít jejich foto s sebou jak se to dělá například u vydávání pasů? Poradíte mi, prosím? Děkuji.

Dobrý den, bohužel děti nemám, tak jsem toto nikdy neřešil. Ale věřím, že vše potřebné najdete na stránkách TFL. Omlouvám se.

Using Contactless Cards On London's Public Transport In 2016
https://www.londontoolkit.com/…s_cards.html

Dobrý den,

od září budu na několik měsíců (cca 1 rok) přímo v Londýně. Cestovat však potřebuju jen v soboty (a to každou sobotu). Bude se jednat o cestu z okolí metra Angel (či busu v okolí) až do Brixtonu. A z Brixtonu dále ještě autobusem. A tuhle trasu ještě zpět. Jsem studentka (21 let) – můžu se zeptat, jestli existuje nějaký limit na den, který projezdím, když budu kombinovat dopravu? Děkuji moc. :)

Dobrý den, plánujeme cestu do Londýna (4 dny). Nejjednodušší se mi zdá platba platební kartou. Jedu s manželem a dcerou (13let). Jak proběhne platba jednou plateb. kartou pro 3 osoby u vstupu do metra? Přece nebudeme platit několika platebními kartami (contactless). Dcera zatím ani svou platební kartu nemá.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rekriz vložený před 8 lety

Dobrý den, plánujeme cestu do Londýna (4 dny). Nejjednodušší se mi zdá platba platební kartou. Jedu s manželem a dcerou (13let). Jak proběhne platba jednou plateb. kartou pro 3 osoby u vstupu do metra? Přece nebudeme platit několika platebními kartami (contactless). Dcera zatím ani svou platební kartu nemá.

Dobrý den, jsem si téměř jist, že každý cestující musí mít svoji vlastní platební kartu.

Dobrý den, ráda bych se na vás obrátila s dotazem. Pokud se při využití Oyster card dostanu na tzn. strop, který můžu projezdit za jeden den ( v autobuse tuším cca 5 liber ), je třeba potom i nadále při každém nástupu do autobusu kartu přikládat ke čtečce? Není mi to úplně jasné. Děkuji moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od archein vložený před 8 lety

Dobrý den, ráda bych se na vás obrátila s dotazem. Pokud se při využití Oyster card dostanu na tzn. strop, který můžu projezdit za jeden den ( v autobuse tuším cca 5 liber ), je třeba potom i nadále při každém nástupu do autobusu kartu přikládat ke čtečce? Není mi to úplně jasné. Děkuji moc

Ano, musíte ji přikládat, ale i kdybyste na kartě měla už třeba jen 1 penci, tak je to jedno, žádné peníze se už neodečtou. Ale musíte se prokázat kartou a čtečka pozná, že už jste na stropu a neubere žádné peníze pro ten den.

Není mi úplně jasné, jak proběhne to uzavření částky na celodenní jízdné. To provede automat sám nebo musím někde něco zmáčknout? Jde mi o to, že budu-li mít na kartě nahráno třeba 20 liber, tak aby se mi odečetla jenom jedna částka denně za celodenní jízdné a neodečítalo se vesele dál. Nevím, jestli jsem se vyjádřil srozumitelně, nicméně za jakoukoli informaci předem děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od VKeller vložený před 7 lety

Není mi úplně jasné, jak proběhne to uzavření částky na celodenní jízdné. To provede automat sám nebo musím někde něco zmáčknout? Jde mi o to, že budu-li mít na kartě nahráno třeba 20 liber, tak aby se mi odečetla jenom jedna částka denně za celodenní jízdné a neodečítalo se vesele dál. Nevím, jestli jsem se vyjádřil srozumitelně, nicméně za jakoukoli informaci předem děkuji.

Udela se to automaticky.

Dobrý den. Vše je popsáno hezky a srozumitelně. Budu cestovat dopoledne po zónách 1 a 2 pravděpodobně vycerpam denní limit. Budu platit contactless kartou. Odpoledne potřebuji vycestovat do zóny sedm. Nevíte zda budu platit plné jízdné? Potřebuji do Watfordu a můžu jet buď metrem, což je pomalejší, nebo vlakem Midland London. Zaplatím za obě varianty stejně, nebo mě metro vyjde levněji? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, chystám se 11.8. – 14.8.2017 do Londýna, po čtyřech letech. zajímá mne cestování mhd s contactless, oyster cards či visitors oyster cards??? dva dospělí a jedno dítě do 15 let. co byste doporučil jako platební prostředek? budeme se pohybovat převážně v zóně 1–2.

děkuji moc Katka

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.