Help for English

FCE příprava

 

Zdravím, chystám se v prosinci na zkoušku FCE a chtěla bych vás poprosit, zda byste mi někdo nedoporučil nějakou učebnici nebo prostě jak se co nejlépe připravit.. Jak například zlepšit psaní a mluvení? Myslím, že právě tyto 2 věci jsou mé nejslabší stránky..

Moc děkuji za každou odpověď.

Podobné dotazy jsou tu na fóru často a odpověď je většinou stejná – najděte si alespoň na několik lekcí zkušeného učitele (třeba na Skype), který připravuje na Cambridge zkoušky a ví, co se jak hodnotí a na čem nejvíc záleží.
Mnohdy není problém ani tak v schopnosti psát a mluvit, ale v dodržování formalit, na něž je při zkouškách kladen důraz.
I schopný, ale neinformovaný student může mít potom potíže zkoušku složit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Podobné dotazy jsou tu na fóru často a odpověď je většinou stejná – najděte si alespoň na několik lekcí zkušeného učitele (třeba na Skype), který připravuje na Cambridge zkoušky a ví, co se jak hodnotí a na čem nejvíc záleží.
Mnohdy není problém ani tak v schopnosti psát a mluvit, ale v dodržování formalit, na něž je při zkouškách kladen důraz.
I schopný, ale neinformovaný student může mít potom potíže zkoušku složit.

Každý pátek jezdím na přípravné kurzy (mluvení a psaní), navíc k tomu mám doučování od mého učitele na angličtinu. Není to ale tak často, jak bych chtěla, a tak chci něco dělat i sama ve volném čase.

Jak říká Franta, u cambridgeských zkoušek je možná důležitější vědět, JAKÝM ZPŮSOBEM vypracovávat jednotlivá cvičení, či co od vás hodnotitel očekává, než JAK DOBŘE vlastně anglicky umíte. I člověk, který má úroveň angličtiny B2 a měl by zkoušku složit levou zadní, může pohořet na tom, že nebude používat slova a spojení, která od něj hodnotitel očekává, či nebude vědět, jak se správně píše dopis/esej/článek.
Čili tím chci říct, že pokud vás učitel nepřipravuje právě na toto a pouze s vámi konverzuje na nejrůznější témata (což se sice neztratí, ale stejně tak důležité je vědět, z jakých částí se jednotlivé skills skládají a na co se máte soustředit), tak bych se možná poohlédla po učiteli jiném. Pokud vás na to připravuje, tak si myslím, že by to mělo stačit. Pokud vy sama chcete pro svůj pocit ještě něco dalšího dělat, tak sledujte filmy, seriály, procvičujte se na internetu (my tu máme docela dost testů), poslouchejte písničky, čtěte… to jsou sice pasivní činnosti, ale vy díky nim získáte pevnou půdu pod nohama i v aktivních činnostech.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 7 lety

Jak říká Franta, u cambridgeských zkoušek je možná důležitější vědět, JAKÝM ZPŮSOBEM vypracovávat jednotlivá cvičení, či co od vás hodnotitel očekává, než JAK DOBŘE vlastně anglicky umíte. I člověk, který má úroveň angličtiny B2 a měl by zkoušku složit levou zadní, může pohořet na tom, že nebude používat slova a spojení, která od něj hodnotitel očekává, či nebude vědět, jak se správně píše dopis/esej/článek.
Čili tím chci říct, že pokud vás učitel nepřipravuje právě na toto a pouze s vámi konverzuje na nejrůznější témata (což se sice neztratí, ale stejně tak důležité je vědět, z jakých částí se jednotlivé skills skládají a na co se máte soustředit), tak bych se možná poohlédla po učiteli jiném. Pokud vás na to připravuje, tak si myslím, že by to mělo stačit. Pokud vy sama chcete pro svůj pocit ještě něco dalšího dělat, tak sledujte filmy, seriály, procvičujte se na internetu (my tu máme docela dost testů), poslouchejte písničky, čtěte… to jsou sice pasivní činnosti, ale vy díky nim získáte pevnou půdu pod nohama i v aktivních činnostech.

Právě že spíše konverzujeme na nejrůznější témata (zkoušíme si vlastně celé speaing). Mohla byste mi dát prosím nějaký příklad něčeho, co se ode mne očekává? To jak se píše dopis, esej, článek si myslím, že vím. A také mi bylo řečeno, že bych se měla co nejvíc snažit ukázat mou slovní zásobu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marketa01 vložený před 7 lety

Právě že spíše konverzujeme na nejrůznější témata (zkoušíme si vlastně celé speaing). Mohla byste mi dát prosím nějaký příklad něčeho, co se ode mne očekává? To jak se píše dopis, esej, článek si myslím, že vím. A také mi bylo řečeno, že bych se měla co nejvíc snažit ukázat mou slovní zásobu.

Zde naleznete mnoho tipů a ukázek:
http://www.flo-joe.co.uk/…ts/index.htm

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Zde naleznete mnoho tipů a ukázek:
http://www.flo-joe.co.uk/…ts/index.htm

Moc děkuji!

Chtela bych na statni zkousku z anglictiny v praze, mohl by mi prosim nekdo poradit cetla sem,ze si tam vyberu otazku a o tom musim mluvit, ale nejaka slecna psala, ze si vybrala 2. Pololetí 18. Století v Americe. Chtela sem se zeptat, ty okruhy, ktere tam budou mi daji nebo proste musim mit přehled o vsem?

Je určitě dobré, ne-li nezbytné mít přehled o všem. Z Vašeho příspěvku usuzuji, že máte v plánu složit všeobecnou státní zkoušku, jejíž součástí jsou i reálie. Materiály pro přípravu a podrobnější informace naleznete na stránkách jazykových škol s právem těchto zkoušek. Státní jazyková škola v Brně přímo nabízí učebnice k těmto zkouškám.

Příšte ale prosím pro svůj dotaz založte nové vlákno s odpovídajícím názvem pro lepší přehled.

Přidám se z dotazem na přípravu na FCE – myslíte, že na procvičení gramatiky stačí English Grammar in use, nebo třeba doplnit nějakou učebnicí typu Grammar for First Certificate?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od yvici vložený před 4 lety

Přidám se z dotazem na přípravu na FCE – myslíte, že na procvičení gramatiky stačí English Grammar in use, nebo třeba doplnit nějakou učebnicí typu Grammar for First Certificate?

Klasický Murphy podává dle mého názoru skvělý výklad gramatiky, ale zaprvé nepokrývá vše, co FCE požaduje, zadruhé formát cvičení je zastaralý a nedostačující.
Z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit Michael Vince – First Certificate Language Practice, která nabízí přímo cvičení ve stylu FCE.

Recenzi starší verze najdete zde: First Certificate Language Practice – nová verze je více napojena na e-learning. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.