Help for English

PET

 

Myslíte si, že je rozumné dělat PET v kvartě?

Spíš bych si asi počkal na FCE… Ne že by to bylo vyloženě nerozumné, ale FCE je taková první zkouška, která něco opravdu znamená, s PETkou moc neoslníte, řekl bych, protože to je tuším ještě jednodušší než maturita, a FCE je tak zhruba srovnatelné s maturitou.
Já teda nemám žádný certifikát, a nějak mě to (zatím) netrápí :-).

Maturita (oficiálně) / PET = B1
FCE = B2
Viz také Úrovně znalosti angličtiny.

Podle materiálů, které jsem viděl k maturitě, je ale PET o něco těžší, už jen proto, že nemá zadání v češtině.

Mí studenti si dělají PET nejčastěji v 14 – 15 a FCE v 16 – 18.

Pokud máte dost peněz, klidně si projděte všechny zkoušky postupně. Ale je to drahé, takže jestli už teď víte, že směřujete výš, počkejte si klidně na CAE. Cílevědomý student ho zvládne i před maturitou. :)

Také je dobré si rozmyslet, z jakého důvodu certifikát chcete. Pro budoucí zaměstnavatele/na universitu, nebo jen tak pro sebe? Nebo kvůli učiteli/rodičům?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 7 lety

Spíš bych si asi počkal na FCE… Ne že by to bylo vyloženě nerozumné, ale FCE je taková první zkouška, která něco opravdu znamená, s PETkou moc neoslníte, řekl bych, protože to je tuším ještě jednodušší než maturita, a FCE je tak zhruba srovnatelné s maturitou.
Já teda nemám žádný certifikát, a nějak mě to (zatím) netrápí :-).

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Maturita (oficiálně) / PET = B1
FCE = B2
Viz také Úrovně znalosti angličtiny.

Podle materiálů, které jsem viděl k maturitě, je ale PET o něco těžší, už jen proto, že nemá zadání v češtině.

Mí studenti si dělají PET nejčastěji v 14 – 15 a FCE v 16 – 18.

Pokud máte dost peněz, klidně si projděte všechny zkoušky postupně. Ale je to drahé, takže jestli už teď víte, že směřujete výš, počkejte si klidně na CAE. Cílevědomý student ho zvládne i před maturitou. :)

Také je dobré si rozmyslet, z jakého důvodu certifikát chcete. Pro budoucí zaměstnavatele/na universitu, nebo jen tak pro sebe? Nebo kvůli učiteli/rodičům?

Děkuji

Jaká New English File učebnice je vhodná pro přípravu na PET? Stačí NEF Pre-intermediate nebo je potřeba projít i NEF Intermediate?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AlenaSJ vložený před 6 lety

Jaká New English File učebnice je vhodná pro přípravu na PET? Stačí NEF Pre-intermediate nebo je potřeba projít i NEF Intermediate?

Nevím, zda to lze takto obecně říci. Co jsem se díval na obsah verze Intermediate, není tam nic převratně těžkého pro kandidáty PET. Pokud to není pro nějaký rychlokurz nebo partu studentů, která má k učení odpor, klidně bych vzal tu Interm.
Jiná věc je počáteční úroveň studentů. Jak ji odhadujete?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.