Help for English

Use of English #14b (revision)

Komentáře k článku: Use of English 14b (revision)

 

Dobrý den, u otázky 7 jsem váhal, zda dát STORY s neurčitým členem… Pokud jsem dobře porozuměl, abstrakta neurč. člen nemají. Prosím o vysvětlení. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od VaclavJanda vložený před 7 lety

Dobrý den, u otázky 7 jsem váhal, zda dát STORY s neurčitým členem… Pokud jsem dobře porozuměl, abstrakta neurč. člen nemají. Prosím o vysvětlení. Děkuji.

A kde jste se tuto informaci dozvěděl?
Když se podíváte do slovníku, STORY je běžné počitatelné slovo:
http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…nglish/story?…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

A kde jste se tuto informaci dozvěděl?
Když se podíváte do slovníku, STORY je běžné počitatelné slovo:
http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…nglish/story?…

V počitatelnosti problém nevIdím (3 příběhy), ale je to ABSTRAKTUM. Odkazuji zde ODKAZ Cituji: “Neurčitý člen nikdy (téměř) nemůže stát před podstatným jménem v množném čísle (a cars) nebo před ABSTRAKTNÍM či nepočitatelným podstatným jménem (a love, a snow, a money). U těch lze člen nahradit přídavným jménem SOME (some cars, some snow, some money), nebo lze člen vynechat úplně – použít nulový člen.” Proto jsem v testu volil “some”.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od VaclavJanda vložený před 7 lety

V počitatelnosti problém nevIdím (3 příběhy), ale je to ABSTRAKTUM. Odkazuji zde ODKAZ Cituji: “Neurčitý člen nikdy (téměř) nemůže stát před podstatným jménem v množném čísle (a cars) nebo před ABSTRAKTNÍM či nepočitatelným podstatným jménem (a love, a snow, a money). U těch lze člen nahradit přídavným jménem SOME (some cars, some snow, some money), nebo lze člen vynechat úplně – použít nulový člen.” Proto jsem v testu volil “some”.

Jak píše Franta jedná se počitatelné podstatné jméno, nejedná se o abstraktní p.j. Proto tam musí být neurčitý člen. Stejně jako:
I am a footballer. I have a story to talk about.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od VaclavJanda vložený před 7 lety

V počitatelnosti problém nevIdím (3 příběhy), ale je to ABSTRAKTUM. Odkazuji zde ODKAZ Cituji: “Neurčitý člen nikdy (téměř) nemůže stát před podstatným jménem v množném čísle (a cars) nebo před ABSTRAKTNÍM či nepočitatelným podstatným jménem (a love, a snow, a money). U těch lze člen nahradit přídavným jménem SOME (some cars, some snow, some money), nebo lze člen vynechat úplně – použít nulový člen.” Proto jsem v testu volil “some”.

Pokud je podstatné jméno počitatelné, nemůže být zároveň bez členu, to nelze.
Pokud Vám přijdou slova jako STORY abstraktní, podívejte se vždy do slovníku, zda jsou počitatelná. To je pro určení použití členů nejdůležitější.

LOVE je nepočitatelné, tam absence členu platí – viz http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…glish/love_1?…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.