Help for English

Čtení v originále

 

Dobrý den, ráda bych si přečetla nějakou knihu v angličtině, ale nevím, kde začít. Moje úroveň angličtiny je horší B2. Ráda bych nějakou knihu, kterou si mohu užít bez věčného překládání neznámých slovíček.Můžete mi nějakou knihu, prosím, doporučit?

Odpovědí je zjednodušená četba. Tam lze začít i od mnohem jednodušší úrovně, než na kterou se odhajete. Postupně pak můžete obtížnost zvyšovat až k originálním, nezjednodušeným knihám.
Jak rychle budete postupovat, to záleží na tom, kolik času jste ochotna čtení věnovat. Někdy se lze od zjednodušených knih dostat k originálům i po roce intenzivní četby.
Je to skvělý a VELMI efektivní způsob, jak si zlepšit angličtinu. Většina knih obsahuje nahrávky od rodilých mluvčí, a ty kvalitnější (např. od vydavatelství Black Cat) i propracovaná cvičení po každé kapitole.

Více se dozvíte zde:
Zjednodušená četba (podrobná odpověď na Vaši otázku ohledně slovíček – část Číst a číst)
případně zde:
Black Cat Readers

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 6 lety

Odpovědí je zjednodušená četba. Tam lze začít i od mnohem jednodušší úrovně, než na kterou se odhajete. Postupně pak můžete obtížnost zvyšovat až k originálním, nezjednodušeným knihám.
Jak rychle budete postupovat, to záleží na tom, kolik času jste ochotna čtení věnovat. Někdy se lze od zjednodušených knih dostat k originálům i po roce intenzivní četby.
Je to skvělý a VELMI efektivní způsob, jak si zlepšit angličtinu. Většina knih obsahuje nahrávky od rodilých mluvčí, a ty kvalitnější (např. od vydavatelství Black Cat) i propracovaná cvičení po každé kapitole.

Více se dozvíte zde:
Zjednodušená četba (podrobná odpověď na Vaši otázku ohledně slovíček – část Číst a číst)
případně zde:
Black Cat Readers

Já se právě chci zjednodušené četbě vyhnout. Zrovna čtu Paper Towns od Johna Greena a kniha mi příjde být dobrá. Ráda bych něco podobného. A jak jsem se díky této knize dozvěděla, dají se najít i jednodušší knihy v aj. Je také možné, že se ve svojí úrovni angličtiny podceňuji (lidé mi to alespoň často říkají).

Omlouvám se, špatně jsem si přečetl odhad Vaší úrovně.
Z vlastní zkušenosti mohu říci, že po zvládnutí knih na úrovni B1 je v podstatě bez problémů možno pomalu přejít na originální knihy, což by mohl být i Váš případ.

Z těch snadných originálek je nejčastěji doporučován Harry Potter pro svůj jednoduchý jazyk, ovšem ne každý má tento druh literatury rád. Ale zajděte si prostě do městské knihovny a zkuste se na pár knih podívat – uvidíte, jak se Vám budou zamlouvat.
Dejte pozor na knihy psané starším jazykem (řekněme vše před 1950 nebo 1960). Některé obraty, gramatické jevy a pod. se v dnešní angličtině již nepoužívají, nebo se používají jinak.

Určitě se ještě podívejte na tento obecný článek:
Jak na to: READING

(Mimochodem, máte nějaký závažný důvod, proč se chcete zjedn. četbě vyhýbat?)

Zjednodušené četbě se chci vyhnout, protože zastáváme názor, že s dobře vybranou knihou můžete i na nižší úrovni číst knihy v originále. Navíc vám to může zvýšit sebevědomí, když víte, že daná kniha je určená pro rodilé mluvčí.

Dobře se čtou knihy od Kinselly, např. serie Shopaholic.

Já zas můžu doporučit The Perks of Being a Wallflower :) je docela jednoduchá a pro studenta na úrovni kolem B2 poměrně zvládnutelná.

Franto, nemáš prosím tipy i na zjednodušenou četbu v němčině? :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 6 lety

Já zas můžu doporučit The Perks of Being a Wallflower :) je docela jednoduchá a pro studenta na úrovni kolem B2 poměrně zvládnutelná.

Franto, nemáš prosím tipy i na zjednodušenou četbu v němčině? :)

Jistě, to samé jako v angličtině: http://www.nemcina-zdarma.cz/…sane-knihy/3#…
:)
Snad uděláme brzy i nějaký shrnující článek na webu němčiny s touto tématikou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 6 lety

Jistě, to samé jako v angličtině: http://www.nemcina-zdarma.cz/…sane-knihy/3#…
:)
Snad uděláme brzy i nějaký shrnující článek na webu němčiny s touto tématikou.

super, díky moc :)

Jednodušší knihy psal Roald Dahl, hodně jednoduchá byla i Narnie, nebo Twilight sága. Dobře se čtou i detektivky Agathy Christie. Z románů píše jednoduchým jazykem např. Danielle Steel. Navrhovaný Harry Potter je fajn, ale má hodně specifický slovník, na který je třeba si zvyknout a poměrně dost jmen odlišných od českého překladu. Já v tom měla z počátku docela guláš. Dobře se čtou např. i knihy Ricka Riordana, ale zase je nutné si zvyknout na specifický slovník (řecké, římské báje, popř. egyptské božstvo a různé příšerky).

Ještě mi z těch románů napadla Lucy Diamond a její The Beach Café…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.