Help for English

sans

 

Ahojky všichni. Tohle slovíčko jsem viděla v TV reklamě (nápis na triku Ironic,Comic,Sans) pak jsem objevila v Oxford slovníku, že to znamená “without”, tedy bez. Prosím , používá se normálně v BrE? Nikde jsem na něj ještě nenarazila. Díky moc

Ano, je to slovo ze staré francouzštiny, a jak uvádí Oxford, jde o výraz “literary or humorous”.

OK. Díky moc :-)

Se slovíčkem sans se můžete setkat celkem běžně kdykoliv vybíráte v textovém editoru písmo např. Microsoft Sans Serif i zde má sans význam “bez”, tedy bez ozdobných patek.

Mimochodem, jedno ze standardních písem se jmenuje Comic Sans MS. Nemůže to být klíč k rozluštění toho nápisu na tričku?

Toto písmo má totiž spoustu odpůrců a existuje proti němu jakási revolta.

Díky moc pane Mirku. To písmo Comic Sans MS někdy používám, když dělám fotoknihu, ale nenapadlo mě to nějak “překládat”. Ten nápis mi moc smysl nedává, je to nějaká reklama na dovolenou u moře (TV Prima), ale obvykle nápisy moc smysluplné nejsou. :-( Ale to písmo je docela dobré. :-8

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.