Help for English

Tipy pre vyučovanie angličtiny

 

Dobrý deň, priatelia. Po rokoch sa vraciam na túto super stránku a obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc a rady. Po 5 rokoch štúdia na VŠ budem od septembra učiť na základnej škole prírodovedné predmety, ktoré som vyštudoval. Keďže je však škola malá, môj pracovný úväzok bude doplnený aj vyučovaním angličtiny, konkrétne budem učiť žiakov 1.stupňa (tretiaci a štvrtáci). Angličtinu som mal vždy rád a bol som v nej dobrý, maturoval som na úrovni B2, takže obsahu vyučovania sa nebojím :). No je to pre mňa veľká výzva a zodpovednosť vyučovať predmet, ktorý som nevyštudoval. Chcem, aby žiaci ktorých budem učiť si z mojich hodín odniesli čo najviac, a aby získali už od úplného začiatku pozitívny vzťah k angličtine. Chcel by som poprosiť predovšetkým učiteľov angličtiny, ale aj ostatných ktorí majú skúsenosti s vyučovaním angličtiny, o akékoľvek rady, tipy a upozornenia, ktoré by mohli prispieť k čo najlepšiemu a najefektívnejšiemu vyučovaniu. Na čo si dávať pozor, čo by som nemal podceniť pri vyučovaní? Chcel by som žiakov naučiť rôzne básničky a pesničky (dodnes mám v hlave piesne ktoré ma naučila moja prvá učiteľka angličtiny), hrať sa s nimi rôzne hry na oživenie hodín či motivovanie, dobrý nápad? Viete o nejakých prípadných stránkach a materiáloch ktoré by som mohol využiť pri plánovaní hodín? Existuje nejaká kvalitná didaktická príručka angličtiny ktorou by som sa prípadne mohol inšpirovať pri tvorbe príprav svojich hodín? Viem, že aj na tejto stránke nájdem množstvo podnetných informácií, článkov a zaujímavostí, ktoré určite využijem, no poteším sa akémukoľvek ďalšiemu vášmu odporúčaniu.

Ďakujem vopred za rady, s pozdravom Michal

Rozhodně dejte pozor na výslovnost, děti přejímají všechny chyby, které slyší. Pokud si svou výslovností nejste jistý, zkuste zajistit dostatek příležitostí, kdy děti slyší správnou angličtinu (video, nahrávky, setkání s rodilým mluvčím osobně nebo na Skypu…).

Presne to som chcela napisat, co aj Franta Bartak. dbat na ich vyslovnost, naucit ich ju. Ked uz nic ine, nech maju aspon dobru vyslovnost. :) Je tu cast – pre ucitelov, su tam super veci, mne sa pacia velmi od Romana Svozilka. :) Plus su tu krasne prispevky na temu najlepsia hodina anglictiny – https://www.helpforenglish.cz/search/?… PS Nie som si ista tym odkazom, ci su to prave tie prispevky, alebo boli aj ine. Ked, tak ma snad niekto doplni..

Dakujem vam zatial za vase rady :) Ano uvedomujem si a viem ze je vyslovnost skutocne dolezita…Cital som tu uz nejeden clanok o tom a pravdou je ze ja sam nemam uplne bezproblemovy posluch a hlavne od rodilych mluvcich :) Ale urobim samozrejme všetko preto a vyuzijem vsetky dostupne IT technologie aby sa moji ziaci od zaciatku ucili len a len spravnej vyslovnosti,co im o.i. dopomoze ku posluchovym zrucnostiam :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.