Help for English

Otázky z testů

 

Zdravím,

chtěl bych požádat o radu ohledně otázek se kterými jsem je setkal při testech a nevědel jsem si s nimi poradit a proto mně zajímá, která možnost je správná, nebo nejvhodnější:

1.) She cannot make a statement like this without any concrete/suppor­ting evidence.

2.) Your comment is primarily/up to a point/fundamen­tally correct

3.) English is widely accepted/consi­dered as being pre-eminent language.

Díky moc

Nezkusíte to napřed sám? Pak bychom se na to podívali.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 6 lety

Nezkusíte to napřed sám? Pak bychom se na to podívali.

Samozřejmě jsem se snažil sám najít tu nejlepší odpověď, ale nejsem si si uplně jist, podle mě je v 1. správná odpověď concrete, ale může být i supporting, ve 2. otázce si myslím, že správně je up to a point a ve 3. to vidím na considered as being, i když s “as” se mi spíš váže accepted.

Jde o kolokace:

podle mě jsou jednoznačné

1 supporting evidence

3 widely accepted

u dvojky bych vylučovací metodou volil fundamentally correct, i když jsem zvyklý spíše na fundamentally wrong; pro correct by mi sedělo spíše absolutely, completely, entirely

up to a point bych čekal, že bude připojeno jinak Your comment is correct, but only up to a point. Your comment is correct up to a point.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.