Help for English

Základní otázkový slovosled (pomůcka)

Komentáře k článku: Základní otázkový slovosled (pomůcka)

 

Napadlo mě, že by se tam dalo ještě přidat adverbials a disjuncts a conjuncts – pro náročnější nebo ty, co už to zvládají, např.:

Secondly, does your sister speak English?

Sincerely, do you speak English.

Ale to jen tak, ta využitelnost, jak mě tak napadá, není zas tak velká a významově omezenější.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ailohwirre vložený před 14 lety

Napadlo mě, že by se tam dalo ještě přidat adverbials a disjuncts a conjuncts – pro náročnější nebo ty, co už to zvládají, např.:

Secondly, does your sister speak English?

Sincerely, do you speak English.

Ale to jen tak, ta využitelnost, jak mě tak napadá, není zas tak velká a významově omezenější.

Re:

Ale já tam přece píšu, že doplnit so otázky už můžete sami… kdybych měl přidávat další hranoly, tak by to pak bylo nepřehledné a každý hranol by měl mnohem více stran…

Tohle je určeno začátečníklm, pokud někdo řeší SECONDLY, tak předpokládám nemá problémy sestavit klasickou otázku…

hotovo

Tak jsem si tuto pomůcku dnes vyrobila a je to krásné. Dala jsem si to také na jehlici, to je dobrý nápad, je to pevnější a můžu si to píchnout na nástěnku a mám to stále na očích. Tak si jdu hrát dál. :-D

Re: :o)

Ano já také děkuji ..Už jdu na to*

Opravdu vynikající pomůcka…děkuji. :-)

Velký dík

Moc děkuji za všechny tyhle vychytané pomůcky :idea:
Jsou to úžasné nápady a určitě je letos budu hojně se žáky využívat.
Mám skupinu cca 10 integrovaných žáků v 6. ročníku ZŠ a tohle vše „praktické“ je pro ně skvělé !!
Díky, díky :-) Eva

tak a příští týden, bude můj lektor mrkat – jak mi to půjde :-) je to bezvadné! Moc děkuji!

Sice to chce hromadu času a trpělivosti (hlavně při zalepených prstech), ale ve výsledku to za to určitě stojí, děkuji moc ^^ :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.