Help for English

What did they do?

 

Dokážete někdo rozluštit toto zadání? Já na to nemám asi dost trpělivé závity :-)

http://www.englishresource.com/…_they_do.pdf

Ja som sa o to pokúsila, len je tam hneď v nápovedi číslo 2 jeden problém, ktorý sa dá pochopiť dvojako :

The person who wore a blue sweater last Tuesday also saw a baby yesterday.

Je tam slovo “also” a nie je jasné, či ešte jedna (dalšia) osoba (okrem Mary) videla baby alebo práve tá osoba, ktorá má modrý sveter videla baby (teda logicky Mary).

(Teda ktorý preklad je správny :

Osoba, ktorá mala modrý sveter tiež videla včera bábätko. (iná ako Mary) Osoba, ktorá mala modrý sveter videla videla tiež bábätko. (Mary)

Rozmýšľala som, že pre last Tuesday je tam 5 činností (jesť banán, piť džús, spievať pieseň, vidieť bejby a čítať knihu ), teda teoreticky by každá osoba mala v last Tuesday vykonávať len jednu činnosť. Ale je možné, že jedna osoba vykonávala v last Tuesday rovno 2 činnosti (okrem toho že videla bejby aj niektorú z tých zvyšných štyroch).

Aj keď v takýchto typoch matematických rébusov to nie je vôbec zvykom. Ale zase môže tu ísť o výnimku.

Tak neviem.

Celý problém mi tam vyrába to slovko “also”.

No hurááá. Mám to. Každá osoba robila práve jednu činnosť, je to klasický rébus. (Zizakovi posielam riešenie).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.