Help for English

Computer based vs. paper based CAE

 

Zdravím, potřebuju se rozhodnout zda budu dělat CAE v počítačové či papírové verzi. A bo jsem puntičkář, přemýšlím nad každým detailem… a pár mi jich k celkovému obrázku chybí…

  1. Existuje na CB verzi nějaká možnost jak si třeba v textu něco zvýraznit apod?
  2. Je u CB vždy k dispozici myš? (s touchpadem mám špatný vztah…)

Je to asi poslední co mi chybí do celkového srovnání…

Na CB se mi líbí že celou dobu budu mít někde kolik času mi zbývá; word-count u writing, a snadná možnost něco napsat a pak to zase přepsat (Moje psaní na papír je: 10 min – rozmýšlení, 15 minut – psaní prvního odstavce a jeho opětovné seškrtání, zbylých 20 minut – napsání celého slohu. Úprava naznačuje, že ve škrtání jsem profík, u angličtiny už by to tak jisté nebylo), větší jistota že listening bude mít slušnou hlasitost, menší pravděpodobnost chyby typu splést si při přepisování pár řádků dohromady, a stejně tak fakt že výsledky jsou docela brzo (ach ty nervy). Nicméně u PB zas nehrozí, že se mi podělá technika; nebo že zapomenu jak se na anglické klávesnici píšou otazníky, vykřičníky apod; též si můžu zvýrazňovat text abych si to pak mohla překontrolovat rychleji pokud mi zbude čas, a abych se soustředila na to podstatné, a taky je tu fakt že momentálně všechny cvičné testy píšu na papír…
A když to srovnám, tak nevím co tím…

Předpokládám, že jste četla náš článek Informace o “computer-based” zkouškách:)

Jinak se též můžete podívat na instruktážní video např. zde.

Zvýrazňovat lze, myš k dispozici je.

Za sebe mohu potvrdit velké výhody CB hlavně u Writing – nesrovnatelné s mocktesty, které jsem psal v ruce.

Klávesnice: Ano, používá se anglická, ale to není žádné neštěstí. Prostě si doma pár týdnů před zkouškou zkuste občas přepnout z české na anglickou a psát v ní pár minut cokoli. Najděte si otazník, vykřičník nebo co budete potřebovat, uvědomte si prohození Y a Z. Vyzkoušejte si psaní opravdového apostrofu (shift+klávesa s paragrafem). Jinak tam snad žádný klávesový chyták už není.

Některé jazykovky, v kterých probíhá testování, umožňují po přihlášení ke zkoušce přístup k e-testům online, kde si můžete alespoň přibližně zkusit, jak vypadá e-verze písemné části (kromě Writing).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 5 lety

Předpokládám, že jste četla náš článek Informace o “computer-based” zkouškách:)

Jinak se též můžete podívat na instruktážní video např. zde.

Zvýrazňovat lze, myš k dispozici je.

Za sebe mohu potvrdit velké výhody CB hlavně u Writing – nesrovnatelné s mocktesty, které jsem psal v ruce.

Klávesnice: Ano, používá se anglická, ale to není žádné neštěstí. Prostě si doma pár týdnů před zkouškou zkuste občas přepnout z české na anglickou a psát v ní pár minut cokoli. Najděte si otazník, vykřičník nebo co budete potřebovat, uvědomte si prohození Y a Z. Vyzkoušejte si psaní opravdového apostrofu (shift+klávesa s paragrafem). Jinak tam snad žádný klávesový chyták už není.

Některé jazykovky, v kterých probíhá testování, umožňují po přihlášení ke zkoušce přístup k e-testům online, kde si můžete alespoň přibližně zkusit, jak vypadá e-verze písemné části (kromě Writing).

Moc děkuji.

Jestli je myš i zvýrazňování, tak to asi nemám co řešit. Klávesnici doufám že zvládnu… Teď se snažím přepínat si na ni pokaždé když něco píšu anglicky (u českých textů bych se nezbláznila jen já, ale i adresát textu, bo hledat české háčky čárky nad cca každé třetí-čtvrté písmeno, to je vážně moc. Ale obyčejná znaménka, apostrofy a y/z by snad měly jít…)

Ještě jeden dotaz, na který jsem nikde nenašla odpověď: Datum ústní části si určujeme my, nebo to centrum? Všude je jen rozmezí dat, ale to je poměrně nicneříkající…

Datum určují oni. Je to ve stejný den, pokud není příliš vysoký počet uchazečů, nebo v jiný den, pokud se jim všichni do jednoho dne nevejdou. Druhá možnost ale nastává spíše u nejvyhledáva­nějších zkoušek (PET a FCE).

Ve stejný den jako ta písemná část, anebo ve stejný den = všichni v jeden den? No, nezbyde mi než se psychicky připravit na to že určitě někoho napadne mě napsat na víkend, kdy se skvěle dojíždí…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od KatieCat vložený před 5 lety

Ve stejný den jako ta písemná část, anebo ve stejný den = všichni v jeden den? No, nezbyde mi než se psychicky připravit na to že určitě někoho napadne mě napsat na víkend, kdy se skvěle dojíždí…

Stejný den jako písemná část. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.