Help for English

a little bit of time?

 

Můžu se zeptat, jak správně napsat frázi “mám trochu času” ?, jde to přes “a little time” (nebere se tady to ""a jako člen k time?-v tomto případě jako nepočitatlené noun, reps. jde to takhle napsat? ? a nebo spíše a little bit of time ?

A ještě podotázka, když chci vyjádřit, že jsem někde byl málokrát, tak je správně fráze “few times” ? Díky.

Ve spojení “a little time” nepatří člen k TIME, ale k LITTLE. Podobně jako “a lot of time”.
Můžete použít varianty “a little time, a little bit of time, a bit of time”.

Ano, “málokrát” je “few times” (ovšem už nikoli “a few times”) nebo “not many times”.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 5 lety

Ve spojení “a little time” nepatří člen k TIME, ale k LITTLE. Podobně jako “a lot of time”.
Můžete použít varianty “a little time, a little bit of time, a bit of time”.

Ano, “málokrát” je “few times” (ovšem už nikoli “a few times”) nebo “not many times”.

Takže když jsem byl někde jen málokrát, tak řeknu “I have been there only few times” spíše než “I have been there only a few times”? Já bych použil to druhé.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.