Help for English

Superlativ bez urč. členu - jaký důvod v v této větě

 

Snažím se přijít na to, z jakého důvodu v této větě určitý člen není: >

This is the kind of event you go to with best friends.

Nesedí mi tam žádný z důvodů, které znám a jsem rád za nápovědu :)

It's a “non-superlative” best that doesn't refer to any definite comparison group. They are best friends, every class has a best student, when doing XYZ you are advised to follow best practice, this item is a best buy, atd.

Díky Dane, už jsem to snad pochopil. Jde prostě o přídavné jméno bez onoho komparativního významu – neříkám, že jde o nejlepší z něčeho, ale prostě o popis.

Takže třeba:

The competition next week is only for the best players.

ale (a to si nejsem zcela jistý)

Best players typically have little time for their families.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Klotyl vložený před 5 lety

Díky Dane, už jsem to snad pochopil. Jde prostě o přídavné jméno bez onoho komparativního významu – neříkám, že jde o nejlepší z něčeho, ale prostě o popis.

Takže třeba:

The competition next week is only for the best players.

ale (a to si nejsem zcela jistý)

Best players typically have little time for their families.

Za mě:

The best players typically have little time for their families.

Ti hráči, kteří jsou nejlepší – porovnáváte je s těmi ostatními.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 5 lety

Za mě:

The best players typically have little time for their families.

Ti hráči, kteří jsou nejlepší – porovnáváte je s těmi ostatními.

No já bych právě řekl, že je to podobné jako ve větě v původní otázce (tam bych taky mohl říct, že je porovnávám s ostatními přáteli, ne?) – mluvím o nejlepších hráčích obecně, ale ne o konkrétní skupině, prostě nejlepší hráči, kdy best používám jako normální přidávné jméno v ne-superlativním významu. Jeden rodilec by spíše použil jiné slovo (outstanding, excellent), ale jiný řkel, že je to naprosto OK.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Klotyl vložený před 5 lety

No já bych právě řekl, že je to podobné jako ve větě v původní otázce (tam bych taky mohl říct, že je porovnávám s ostatními přáteli, ne?) – mluvím o nejlepších hráčích obecně, ale ne o konkrétní skupině, prostě nejlepší hráči, kdy best používám jako normální přidávné jméno v ne-superlativním významu. Jeden rodilec by spíše použil jiné slovo (outstanding, excellent), ale jiný řkel, že je to naprosto OK.

BEST ve spojení BEST FRIENDS má trochu jiný význam a je to i samostatně odděleno ve slovníku.

https://www.ldoceonline.com/dictionary/best (2 → best friend)

Toto asi ani porovnávat nejde. Pokud vím, tak nic jako “better friend” jsem nikdy neslyšel (leda ze srandy).

Mně ta vaše věta zní lépe se členem i když o nich mluvíte obecně. Stejně jako bych řekl “The smartest / most intelligent people are usually the least happy”. Snad se k tomu ale ještě vyjádří DesperateDan.

Ještě u jednoho případu by mě zajímalo, jaké pravidlo to je:

If you think that's best.

Nebo je to proto, že je to jako “if you think that is* what is* best”, přičemž pak chápu…ale to zase nejde u jiných vět:

It was a perfect example of all that's best and most admirable in our system.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.