Help for English

English in lessons

 

Hello, I have a question. Is it a good idea to speak only English in English lessons? Thanks, Linda

Podle mě je to vhodné až od určité stupně pokročilosti, tak aby studenti rozuměli, co se po nich chce. Jinými slovy, měli by mít už patřičnou úroveň slovní zásoby, takže tato metoda asi není vhodná pro úplné začátečníky ani mírně pokročilé.

Jako efektivní vést výuku pouze v angličtině bych to viděl až tak od úrovně B2-C1.

Je to ale jen můj osobní názor.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lindajirouskova vložený před 4 lety

Hello, I have a question. Is it a good idea to speak only English in English lessons? Thanks, Linda

Ano, anebo alespoň co nejvíce to jde. Ze zkušenosti bych řekl, že tak přibližně už od úrovně A2 není v podstatě třeba používat češtinu.
Já mluvím anglicky na studenty všech úrovní, aby se naučili přirozeně reagovat na různé situace. Podle stupně pokročilosti je jim samozřejmě nutné více či méně vypomáhat – např. vysvětlením neznámého slova v angličtině, obrázkem, fotkou, gesty apod.
I úplný začátečník ale dokáže na základě obrázků či jednoduchého příběhu v zjednodušené knize pochopit, co mu říkáme. A odpovídat může třeba ze začátku česky, to nevadí. Ale je třeba slyšet jazyk co nejvíce, aby mu nebyl cizí.
Studenti si na tento přístup musí ze začátku trochu zvykat, ale po nějakém čase většinou vidí, že je to efektivní. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.