Help for English

Zvláštnosti této stránky.

 

O téhle stránve jsem se poprvé dozvěděla v šesté třídě. Když se teď snažím napsat krátkou povídku, ve které figuruje malý chlapeček hrající si s autíčkem došlo mi, že nemám nejmenší tušení, jak dělá auto v angličtině. Google toho o tom ví přesně to samý, co já. Tak si vzpomenu na tuhle stránku a říkám si, že by to tu mohlo být. Místo zvuku auta jsem našla citoslovce užívané v bězném hovoru. Velice mě překvapily příklady, ve kterých byly užity. Ano, vím že se jedná často i o hovorovou angličtinu a že to autor článku uvedl. Ale v životě by mě nenapadlo, že narazím třeba na větu: “He said it was just a coincidence. Humph! Coincidence my ass!” Brada se mi ještě teď válí někde na podlaze a nemůžu ji najít. Objevil jste tu někde někdo něco podobného. Budu ráda, když se ozvete… apoň si nebudu připadat jako takový jelito.

Na co se ale vlastně ptáte? Jak dělá auto v angličtině nebo co znamená “Humpf!” ? Nebo něco úplně jiného? :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.