Help for English

Systém výuky

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 3 lety

Zaujal mě ten Goldlist, který zmiňuje i Lýdia Machová. Zkoušela jsem… nevím, jestli jsem to jen špatně nepochopila, možná je to i věkem, ale u mě nefuguje. Napíšu seznam slovíček, fajn. Už za hodinu si ale spolehlivě nepamatuju ani jedno jediné. Vlastně už po deseti minutách :). Mě se učí lépe ze seriálů a knížek v kontextu. Když se s něčím setkávám častěji, tak si to zapamatuju. Jinak ani náhodou.

Já sám Goldlist nepoužívám, ale co jsem pochopil, má to ověřovat, co si ještě pamatujete, ne sloužit k memorování.
Takže si tam z těch knížek a seriálů vypisujete slova (ideálně ve větách, frázích, kontextu) a pak jednou za čas mrknete, kolik Vám toho zůstalo v hlavě. Když to děláte často, zapamatujete si spoustu věcí jen tak “mimochodem”, protože je uvidíte opakovaně (ale zase častěji než byste se s tím přirozeně setkala). :)
Kdyžtak napište přímo na Jazykový mentoring či do Facebookové skupiny, lidé Vám velmi rádi poradí! :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.