Help for English

Netflix sérialy A2 uroven

 

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť žiaľ som len na úrovni A2 a rada by som si pozerala serialy v anglictine s anglickými titulkami. Ktoré serialy by ste mi odporučili?Kde hovoria pomalšie?Rozpravky ma vôbec nebavia. 😒

Chcem sa ucit slovnú zásobu podla metódy Gold list. Ta sa mi osvedčila pri inom jazyku. Tak sa jazyk uci rýchlejšie a plynulejsie.

Ďakujem pekne za odpovede. 🙂😄

Ja viem mozno si pomyslite. Co je to za trufalost s A2 si pozerat bezne serialy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Blondynecka vložený před 2 lety

Ja viem mozno si pomyslite. Co je to za trufalost s A2 si pozerat bezne serialy.

Určite to nie je trúfalosť, naopak, čím skôr, tým lepšie! :)

Iste existujú tzv, “jednoduchšie” seriály a filmy, ale vždy treba počítať s tým, že zo začiatku človek prirodzene nerozumie veľa vecí, rovnako ako pri čítaní. Je potrebné to nevzdávať – ​​posúdiť zlepšenie je možné až po niekoľkých mesiacoch pravidelného sledovania.

Ja osobne mám rád sci-fi, takže som sa pozeral na Star Trek, kde sa hovorí naozaj jednoducho a zrozumiteľne – jeden seriál som videl v angličtine, ďalšie tri v nemčine, no a ďalšie už asi budem potrebovať vo francúzštine. :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Blondynecka vložený před 2 lety

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť žiaľ som len na úrovni A2 a rada by som si pozerala serialy v anglictine s anglickými titulkami. Ktoré serialy by ste mi odporučili?Kde hovoria pomalšie?Rozpravky ma vôbec nebavia. 😒

Chcem sa ucit slovnú zásobu podla metódy Gold list. Ta sa mi osvedčila pri inom jazyku. Tak sa jazyk uci rýchlejšie a plynulejsie.

Ďakujem pekne za odpovede. 🙂😄

Inak čo sa týka Goldlistu a podobných metód, ty som nikdy neskúšal. Zatiaľ mi vždy stačili (spočiatku zjednodušené) knihy s nahrávkami. Ale je pravda, že nemám na učenie veľa času, takže to ide pomalšie a dostať sa na C2 mi trvá aj 6–7 rokov. :-.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Blondynecka vložený před 2 lety

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť žiaľ som len na úrovni A2 a rada by som si pozerala serialy v anglictine s anglickými titulkami. Ktoré serialy by ste mi odporučili?Kde hovoria pomalšie?Rozpravky ma vôbec nebavia. 😒

Chcem sa ucit slovnú zásobu podla metódy Gold list. Ta sa mi osvedčila pri inom jazyku. Tak sa jazyk uci rýchlejšie a plynulejsie.

Ďakujem pekne za odpovede. 🙂😄

Nevím, jestli vám to chci přímo doporučit, nicméně mám zkušenost se španělštinou – začala jsem kdysi s nulovou znalostí sledovat Divokého anděla v originále..... A čím dál víc jsem tomu rozuměla.....a píšu to hlavně proto, že seriály tohoto typu, kde děj je dost takový roztahaný, jsou jednodušší dle mého… Tak možná jestli je v angličtině nějaký ekvivalent těchto telenovel.....třeba Dynastie nebo Dallas nebo něco takového?....... Ale samozřejmě chápu, pokud do toho nebudete mít chuť:):):)

Ještě odkaz na podobnou diskusi:
https://www.helpforenglish.cz/…e-obtiznosti

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Blondynecka vložený před 2 lety

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť žiaľ som len na úrovni A2 a rada by som si pozerala serialy v anglictine s anglickými titulkami. Ktoré serialy by ste mi odporučili?Kde hovoria pomalšie?Rozpravky ma vôbec nebavia. 😒

Chcem sa ucit slovnú zásobu podla metódy Gold list. Ta sa mi osvedčila pri inom jazyku. Tak sa jazyk uci rýchlejšie a plynulejsie.

Ďakujem pekne za odpovede. 🙂😄

Na úplný začátek bych asi doporučila Extra English. Všechny díly se dají najít na YouTube a je to dobrý seriál právě na ten rozjezd, kdy si potřebuje ucho zvyknout. Jinak je tu vlákno, kde jsme seriály rozebírali, třeba pomůže…
https://www.helpforenglish.cz/…e-obtiznosti

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.