Help for English

Jak se efektivně zlepšit v angličtině?

 

Dobrý den, s tímhle problémem se potýkám celoživotně. Už od mala mi angličtina moc nejde. A letos maturuji a chci se dostat na VŠ, kde se dělají přijímačky z angličtiny. Něco sice umím a základy rozhodně mám. Ale asi moje angličtina nebude zatím na takové úrovni. Poradili by jste mi prosím nějaký efektivní způsob jak se cca do května vyšplhat z úrovně A2 na cca B2(v té jsou přijímačky). Hodně se snažím koukat momentálně na filmy/seriály v angličtině. To mou angličtinu dost pozvedlo a pořád to není dost a tak nevím, jak to uchopit, abych se dostala letos do zdárného konce. Velmi děkuji za jakoukoli radu.

Dobrý den,
takové zlepšení určitě možné je, vyžaduje ovšem dostatek času a jeho efektivní využití.

Metod, jak se rychle a dobře naučit jazyk, je mnoho. Každému vyhovuje něco trochu jiného, nicméně základem je vždy pravidelný a častý kontakt se skutečným jazykem = čtení, poslech a filmy (učebnice, aplikace apod. jsou dobré podpůrné prostředky, ale nelze stavět jen na nich).
Mám tady na mysli hlavně zjednodušené knihy s poslechy (a cvičeními), které jsou odstupňovány od A0 po C1 a umožní po malých krůčcích takřka bezpracně vstřebávat jazyk. Funguje to skvěle – vyzkoušel jsem to sám na sobě a moji studenti je s úspěchem používají také. :)
Viz také náš článek.

Díky kvalitnímu inputu můžeme pak dosáhnout kvalitního outputu bez větší námahy – prostě jen imitujeme to, co jsme přečetli a slyšeli. Je totiž mnohem jednodušší po nasbírání dostatečného množství “materiálu” napodobovat rodilé, než si něco “vymýšlet sám”, často překladem z češtiny.

Po čase zjistíte, že když zkusíte promluvit či psát, jde to skoro samo, jen si vzpomínáte, co jste kde viděla a slyšela. :)

Další tipy najdete v naší sekci:
https://www.helpforenglish.cz/…a-anglictinu

A samozřejmě můžete vyzkoušet EnglishMe.


Posílám Vám ještě soukromou zprávu (najdete ji vlevo nahoře, v panelu Uživatel).

Dobrý den, obracímm se na Vás s prosbou o radu, jak nejlépe zlepšit tzv. čtení – pochopení textu. Můj syn by rád složil zkoušku C1 z Angličtiny již v lednu 2023. Musím přiznat, že se nijak extra intenzívně na zkoušku nepřipravuje a vyzkoušel si udělat test nanečisto. Nejhůře dopadlo právě pochopení textu – 55%. Můžete mi prosím poradit, jak nejlépe a efektivně vylepšit v tak krátkém čase právě tuto část zkoušky? Budu ráda za jakékoliv rady k této zkoušce C1. Děkuju a zdraví, Zuzana

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zuzana2005 vložený před rokem

Dobrý den, obracímm se na Vás s prosbou o radu, jak nejlépe zlepšit tzv. čtení – pochopení textu. Můj syn by rád složil zkoušku C1 z Angličtiny již v lednu 2023. Musím přiznat, že se nijak extra intenzívně na zkoušku nepřipravuje a vyzkoušel si udělat test nanečisto. Nejhůře dopadlo právě pochopení textu – 55%. Můžete mi prosím poradit, jak nejlépe a efektivně vylepšit v tak krátkém čase právě tuto část zkoušky? Budu ráda za jakékoliv rady k této zkoušce C1. Děkuju a zdraví, Zuzana

Čtení se dá cvičit zase jenom čtením. 🙂
Ve zkoušce na úrovni C1 má uchazeč prokázat, že je schopný rychle porozumět i složitějšímu textu a navíc stihne v daném časovém limitu i pochopit někdy záludné otázky a odpovědět na ně.
Doporučuji pravidelně a hodně číst jednak cokoli syna baví (beletrie, literatura faktu, články na internetu… to je na něm), jednak třeba zjednodušené knihy na úrovni B2+/C1, kde za každou kapitolou najdete právě cvičení na porozumění textu.

Ještě Vám píšu soukromou zprávu – najdete ji nalevo nahoře v panelu „Uživatel“.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.