Help for English

Out on a limb

 

Tento profil je připraven ke smazání.

Tento profil je připraven ke smazání.

No, podle toho, co vyplivnul Google (zadala jsem jen out on a limb, ale výsledky vyjely v kolokaci go out on a limb, kterou stejně máte v příkladových větách), tak by to mělo být spíš “jít s kůží na trh”. Ale nemyslím, že by “jít proti proudu” bylo úplně mimo. Když jdete proti proudu, tak vždycky riskujete. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

No, podle toho, co vyplivnul Google (zadala jsem jen out on a limb, ale výsledky vyjely v kolokaci go out on a limb, kterou stejně máte v příkladových větách), tak by to mělo být spíš “jít s kůží na trh”. Ale nemyslím, že by “jít proti proudu” bylo úplně mimo. Když jdete proti proudu, tak vždycky riskujete. 

Tento profil je připraven ke smazání.

Lexicon mi k tomu ještě vyhodil alternativu s BE, která ale znamená něco jiného, tak jen pro zajímavost:
BE OUT ON A LIMB – být v ošemetné situaci

Pro zajímavost. Ve filmu midway (1976) je

I personally vouched for Haruko and her parents and went way out on a limb for them.

Americký důstojník se zaručil za internované Japonce. Mohl se stát nepopulární v armádě a u veřejnosti.

I may be way out on a limb here, but do you have a problem with Janice? celé spojení je way out on a limb anebo jen out on a limb ?

známená to riskovat anebo chodit po tenkém ledě ?

mám teorii kdo je Heath Hall. připadá mi to úplné jasný, ale je dost možný, že jsem úplně vedle (goodreads)

I have a theory about who Heath Hall is. It seems absolutely clear to me, but I may well be way out on a limb here.

= I may be completely mistaken here, I may have got the wrong end of the stick entirely here, I may have completely misunderstood here, my guess may be completely wrong here, I may be way off the mark here, atd.

[In this context:] be out on a limb: být vedle; be way out on a limb: být úplně vedle.

In other contexts, it's usually go out on a limb – riskovat, chodit po tenkém ledě. To do or say something risky or potentially dangerous, to tread on thin ice.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.