Help for English

Duolingo

 

Dobrý den všem. Učím se italštinu na Duolingu a je pouze přes angličtinu. Narazila jsem tam na překlad, z kterého jsem mírně řečeno zmatená. Duolingo učí i jednotlivá slova a má tam ANYTHING=NIENTE (nic). Anything jako samostatné slovo ale není nic, to je nothing. Chápu, jak na to přišli, považuji to ale za chybu. Jaký je váš názor?

Italsky neumím, jen jsem mrkla na překlad toho niente a jako jeden z překladů je tam taky „něco“ v tázacích větách (nebo možná jen v nějakém druhu tázacích vět?…opravdu tomu nerozumím, ale říkám si, jestli by to neospravedlnilo ten překlad)
Každopádně holt překlad slovo = slovo bez kontextu a způsobů použití může být dosti okleštěný obzvlášť pokud se jedná o takováto slova..

OK, tak myslím, že tohle pomůže asi nejvíc
https://dailyitalianwords.com/…hing-niente/

Jen dodám, že obecně bych tomu, co je napsáno v Duolingu nepřikládal žádnou jazykovou autoritu. Osobně ho považuji za takovou příjemnou hračku, která je pro mnohé asi dobrým doplňkem studia jazyka s vypracovaným systémem motivace, ale obávám se, že nic víc.

Myslím, že išli podľa prekladu celkovej myšlienky :

Non ho niente. = I don't have anything. = Nemám nič.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před rokem

Myslím, že išli podľa prekladu celkovej myšlienky :

Non ho niente. = I don't have anything. = Nemám nič.

Tuhle větu tam mají a je v pořádku. Přijde mi ale jako totální blbost větu rozkouskovat na jednotlivá slova a ta pak zkoušet bez kontextu. Protože díky zcela jiné stavbě věty dojdou k naprostým absurditám. Pokud se někdo otrocky naučí samostatné slovíčko anything = nic , bude se pak v budoucnu pravděpodobně hodně divit, protože samostatné anything není negace.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před rokem

Tuhle větu tam mají a je v pořádku. Přijde mi ale jako totální blbost větu rozkouskovat na jednotlivá slova a ta pak zkoušet bez kontextu. Protože díky zcela jiné stavbě věty dojdou k naprostým absurditám. Pokud se někdo otrocky naučí samostatné slovíčko anything = nic , bude se pak v budoucnu pravděpodobně hodně divit, protože samostatné anything není negace.

Áno, súhlasím s Vami. Môže to napáchať škody.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.