Help for English

člen

 

I often borrow books from the library.
a library.

Jaký člen bych použila a proč?
děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 11 měsíci

I often borrow books from the library.
a library.

Jaký člen bych použila a proč?
děkuji

Myslím určitou knihovnu, pak použiji určitý člen the. Myslím nějakou libovolnou knihovnu, potom použiji neurčitý člen a.

Já to právě vnímám, že sice já vím, o jakou knihovanu se jedná, ale posluchač to neví, takže si myslím, že by mělo být A LIBRARY.

  1. Posluchač to vědět nemusí.
  • I often borrow books from a library =
  1. any library, or
  2. a library, not a supermarket, not a laundrette, not a fishmonger's, not a haberdasher's
  • I often borrow books from the library = the one I usually go to. [ Mluvčí má na mysli určitou knihovnu, ale posluchač tu knihovnu nemusí znát ani tušit, kde to je ].

Podobně:

  • This morning I took the (nebo my) dog for a walk.
  • Tomorrow I'm taking the.(nebo my) cat to the vet's.
  • On Friday I'm taking the (nebo my) car in for a service.
  • It's the (nebo my) wife's birthday on Saturday so we're going out for a slap-up meal.

Posluchač nemusí vědět, že mám psa, kočku, auto nebo manželku..

Jen doplním, že při použití určitého členu ví mluvčí, o jakou věc se jedná, kdežto posluchač
a) to ví, protože se jedná o něco obecně známého či jedinečného (slunce, prezident)
b) si to domyslí, protože je to jasné z kontextu (stůl v pokoji, dům, v němž bydlím, moje děti či auto, sinice, po které jedu…)
c) si to nedomyslí a zeptá se mluvčího, co má na mysli.
😉

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.