Help for English

Help + ing/to, \"to run\"

 

Ahoj,

rád bych se zeptal, jak je to s „help + ing/to“, nikde jsem to nenašel. Neví někdo? Kdyžtak pisněte link.

A tahle věta: „To run a business successfully, good management is essential.“ Je to nějaká gramatika a může být na začátku ING?

A ještě by mě zajímalo, jak je to s větou „Peter wanted to know when mother would come home.“ Místo toho „would come“ tam nemůže být „comes“, protože je to posun času nebo tak nějak?

THX

1)HELP se používá jenom s infinivem (může být s „to“ nebo i bez něj (- anebo případně s jinou předložkou – with…). She helped me do it./She helped me to do it. Jediný případ s -ing který mně napadá, je vazba „can´t help + – ing“ = nemůžu si pomoct (I can´t help thinking about it. – nemůžu si pomoct a furt o tom musím přemýšlet
2) myslíte „running a business…“:?: ten infinitiv tady znamená „aby/za účelem“
3)ta vaše věta by v přítomném čase zněla: Peter wants to know when mother will come home. – tady „will“ být normálně může, a při posunu časů do minulosti se will posune na would

Díky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.